Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati

Altın veya döviz almak için açılmış olan kuyumcuların belirli açılış ve kapanış saatleri vardır. Kuyumcular aynı saatte açılarak yine aynı saatlerde kapanıyor. Kuyumcuların açılış saatleri AVM’lerde farklılık gösteriyor. AVM’lerde mağazanın açılış, kapanış saatlerine göre saati değişiyor.

Kuyumcuların Açılış Saatleri

Kuyumcular sabah saat 8.30 itibari ile açılıyor. Kuyumcuların hava kararmadan dükkânlarını kapatması gerekiyor. Beklenmedik bir sorun olmaması karşılığında kuyumcuların açılış saati sabah net 8.30’dur.

Güvenliği sağlamak adına kuyumcular erken saatlerde açılmıyor. Pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi günleri çalışma saatleri 8.30 olup, pazar günü resmi tatil sayılıyor. Kuyumcuların akşam kapanış saati ise 18.30’dur.

Kuyumcuların Açılış Saatleri Nasıl Belirleniyor?

Altın çok değerli bir ziynet eşyasıdır. Hırsızlar ise kuyumcuyu soyarak altınları ele geçiriyor. Bu nedenle kuyumcuların kendilerini koruması gerekiyor. Yani kuyumcuların belirli saatlerde açılması gerekiyor.

Güvenliği sağlamak için kuyumcular erken saatlerde açılmıyor. Kuyumcuların akşam kapanış saatleri farklılık gösterse de açılış saatleri her zaman aynıdır.

Bu açılış saati 2016-2017 de 9.00 olsa da, 2017-2018 yılında 8.30 olarak belirlenmiştir. Kuyumcuların kapanış saati ise yaz ve kış saatleri olarak değişebiliyor. Kış aylarında hava çabuk karardığı için 6.00’da kapanıyor. Yaz aylarında ise bu saat 7.00 veya 8.00 olarak uzatılıyor.

Kuyumcular da soygunlar çok fazla artmaktadır. Bu nedenle kuyumcuların güvenliği oldukça önemli bir hale geldi. Kuyumcuların açılış ve kapanış saatleri çok dikkatli bir şekilde belirlenmelidir. 2017-2018 yılı boyunca her an olası bir durumla karşılaşılmadığı müddetçe kuyumcuların açılış saati 8.30 olarak kalacaktır. Herhangi bir kuyumcu dükkânının açılış saati 8.30 iken kapanış saatini kendi belirliyor. Özel kuyumcu dükkânlarında ise açılış ve kapanış saatleri aynı kalıyor.


Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil