Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin

Ana Sayfa » Sağlık » Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin

Yüzyıllardır migrenle ilgili tam olarak bir çözüm yolu bulunamamış olsa da zaman zaman öyle faydalı fikirler karşımıza çıkıyor ki; bunlardan biri de ağrıların azalması için havuç suyu içmek. Yapılan deneylerle görüldüğü üzere havuç suyunu bazı zaman dilimlerinde kullanan bir hasta periyot ilerledikçe ciddi bir şekilde şikayetlerinin azaldığını fark ediyor.Havuç suyu içmeye başlayan migrenden şikâyetçi bir kişi, tesadüfen bu suyun dinmeyen baş ağrılarına iyi geldiğini anlıyor. Yakın çevresindeki aynı konudan mustarip olan insanlara da bu yolu tavsiye ediyor. Tavsiyeye uyup deneyenler aynı şekilde rahatladıklarını söylüyorlar. Sağlık araştırmalarına da böylelikle konu olan havuç suyu, yapılan testlerde başarılı olunca migren sorunu yaşayan insanlara rahatlıkla tavsiye edilmektedir.

Havuç Suyu Hangi Zamanlar Ve Nasıl Kullanılmalı?

Her gün sabah ve akşam olmak üzere iki vakit tercih edilebilir bunun için. Sabah kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden yaklaşık iki saat sonra birer bardak havuç suyu içilir. Bu alışkanlık dört hafta kadar düzenli tekrar edilirse zamanla vücutta etkin maddelerin toplanması ve bir anlamda kana karışmasıyla etki açığa çıkacaktır. Düzenli bir kullanım sonrası ağrılarının hafiflediğini veya tamamen bittiğini gören kişi ise evden kilolarca havucu eksik etmiyor.

Havuç Pahalı Mıdır? Bir Bardak Havuç Suyu İçin Ortalama Ne Kadar Havuç Gerekir?

Havuç aksine ucuz bir sebzedir. Hatta piyasada kırık havuç da satılmaktadır. Bunlar normal havuçlara göre daha ekonomiktir. Aile bütçesine pek de önemli bir gider oluşturmaz. Kilosu 1 TL civarındadır. Bir kilo havuçtan yaklaşık iki su bardağı havuç suyu çıkacaktır. Dikkat Edilmesi gereken havucun içinin geçmemiş olması ve koşulsuz ortamlarda saklanmamış olması. Yani kısa sürede kullanacağımız kadar havuç depo etmeli, market listemize her seferinde havucu yazmayı unutmamalıyız.


Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kredi Çekerek Ev Almak Günah Mı? Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Google Chrome Uygulaması İndir Sosyal Medya Profili İçin Doğru Fotoğraf Nasıl Olmalıdır? Euro Truck Simulator 2 Oyunu İndir

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil