Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

Günümüzde yaygınlaşan teknolojik aletler sayesinde birçok özellikte karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan sadece biri olan fotoğraf çekmek yeni çıkan akıllı telefonlarda veya mobil cihazlarda bulunuyor.

Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Fotoğraf çekmek için ilk başta fotoğraf çekebileceğimiz bir cihaza ihtiyacımız olacaktır. Cihazımı bulduktan sonra cihazımızın içinde bulunan Kameraseçeneğine tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebiliriz. Kamera seçeneğine tıkladıktan sonra istediğimiz bir yerin fotoğrafını çektiğimizi düşünelim peki bu fotoğrafı nasıl yedekleyebiliriz?

Fotoğraf Yedeklemek.

Fotoğrafımızı yedeklemek için bazı cihazlarda bulunan kendine has yedekleme servisi veya kendine has programları olabilir. Kendine has olan yedekleme servislerinden bahseder isek ki bu bazı telefonlarımızda mevcut değildir. Yeni cihazlarda kendine entegreli olarak gelen Google yedeklemeler bulunmaktadır. Bunları kullanmak için bir Mail hesabımızın bulunması gerekmektedir. Mail hesabı kurduktan sonra yada kayıt olduktan sonra cihazımızda bulunan Ayarlar kısmına giriyoruz. Daha sonra ayarlar kısmından Yedekle ve Sıfırla seçeneği bulunmaktadır. Bu kısmı bulup girdikten sonra Google Yedekle adından farklı bir başlık altında sıralanmış özellikler bulunmaktadır. Bu bölümde yoksa Yedekleme Hesabı üzerinden yedekleme hesabı ekleyerek işe başlayabiliriz. Yedekleme hesabı ekledikten sonra yedekleme işlemi eğer açıksa otomatik bir şekilde başlayacaktır eğer açık değilse onun hemen üstünde bulunan kısımda Kapalı olan seçeneği Açık durumuna getirerek yedeklemeyi başlatabiliriz.

Fotoğrafları SD Karta Yedeklemek.

Eğer isterseniz elinizde bulunan sd karta fotoğraflarınızı yedekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için ilk başta Uygulamalarımızı gördüğümüz kısımdan Dosya Yöneticisine giriyoruz. Dosya yöneticisine girdikten sonra kendi cihazımızın depolama alanında bulunan fotoğrafları bularak Kes veya Kopyala seçeneğine tıklayarak fotoğraflarımızı kopyalıyoruz daha sonra geri gelerek sd kart kısmına giriyoruz. Girdiğimiz sd kart kısmında boş olan klasör açarak yada boş bir yere kopyalayarak yedekleme işlemini gerçekleştiriyoruz.


Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kerasus Mini-Kule Masa Vantilatörü İncelemesi Kanal D Whatsapp İletişim Hattı Numarası A Sınıfı İnverter Klima Nedir? Nasıl Çalışır? USB Type-C Nedir, Avantajları Nelerdir? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor? Uzun Gelin Saçı Modelleri 2017

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil