Mobil Oyun Sektörünü Değiştiren 7 Oyun

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Oyun Sektörünü Değiştiren 7 Oyun

Mobil Oyun Sektörünü Değiştiren 7 Oyun

Tabletler ve akıllı telefonların her geçen gün rekabet piyasasının da etkisi ile yaygınlaşarak herkese ulaşabiliyor olması, oyun sektörünün de vazgeçilmezleri arasına akıllı telefonların girmesini sağlamış bir gerçektir. Oyun sektörüne dair geçmişten günümüze damga vurmuş ve adını hatırlatacak oyunları gelin hep beraber inceleyelim.

AngryBirds

Çıktığı dönem de hemen hemen her akıllı cihazda çalışabilmesi ve adını hemen duyurması açısından çığır açmış bir oyun olan Kızgın Kuşlar, çeşitli telefon markalarının satış rakamlarının artırılması için de reklamlarında kendisine yer bulmayı başarabilmiştir. Ayrıca oyunun bir çizgi film serisi ve sinema filmine sahip olması da ne kadar popüler olduğuna en büyük işaretlerden biridir.

Yılan

Hiç kuşku yok ki Nokia telefonların vazgeçilmezi olan bir dönemin efsane oyunu yılan akıllı telefonların yaygınlaşması ile kendisine yer bulmasıyla birlikte geçmişi hatırlatıp tebessüm ettiren efsane oyunlardan biridir.

Marvel Şampiyonlar Turnuvası

Aklınıza gelebilecek tüm Marvel kahramanlarınınçoklu evrenlerden gelen tehditlere karşı verdiği kıyasıya mücadeleyi konu alan ve atari salonlarının vazgeçilmezi karşılıklı dövüşme modunu barındıran oyun, uzun süre daha adından söz ettirecek gibi durmakta. 50 milyon yüklenme sayısı ile dünyada pek çok kullanıcının ve Youtuber’ın oynanış videosu çektiği oyun ülkemizde de oldukça popüler.

Evilbane Kuzgunların Yükselişi

Bir oyun düşününgrafikleri ile bilgisayar oyunlarını aratmıyor olsun ve geçen her dakika aksiyonunu asla düşürmesin, işte Evilbane Kuzgunların Yükselişi tam aranılan oyunlardan biridir, 10 milyon kullanıcıya ulaşan ve zindandan zindana pek çok macerayı içinde barındıran oyun adından epey söz ettirecek gibi durmakta.

PokemonGo

PokemonGo pek çok insanın küçüklüğününvazgeçilmezi olan Pokemon çizgi film serisinin oyunu olan ve Dünya’da medya dâhil pek çok yerde kendine yer bulmuştur. Kimi zaman cephede bir askerin, kimi zaman da ibadetini yapmaya giden bir bireyin pokemon avcılığı yapmasına sebep olmuş oyunlardan biridir. Kısa zaman da bu kadar favoriteye kavuşması ve lokasyon bilgisine dayalı bir oyun olması, oyun hakkında bazı ülkelerin yasaklama kararı almasına sebep olduğu gibi, pek çok oyun hakkında negatif konulu teorilerde üretilmiştir. Ancak oyun kısa zaman içinde hızlı yükseldiği gibi popülerliğini de hızlı şekilde kaybetmiştir.

Clash Of Clans

Dinamik ve stabil hızda oynanışıyla türünün ilk ve tek örneklerinden olan oyun Apple Store en çok kazananlar listesine girdiği gibi Google Play en çok indirilen oyunlar arasında da yerini almıştır. Strateji oyunu sevenler ve küçüklüğü Age of Empires gibi strateji oyunları ile geçen neslin her ne kadar farklılıklar bulunsa da bu tarz oyunların yaygınlaşması için bir milat olmayı başararak, yapımcısına en çok kazandıran oyunlardan biri olmuştur.

Fruit Ninja

Tam parmağınızın ucunda bir samuray kılıcı olduğunu ve bununla karpuz ananas ve pek çok çeşit meyveyi doğradığınızı düşünün. Fruit Ninja oyunu ile bunu yapabilirsiniz! Fruit Ninja’da android tabanlı cihazlara çıkan ve oyun sektörünün gelişim basamaklarından biri olan oyunlardan biridir. Hız ve reflekse dayalı oyun mobil oyunların gelişmesin de etkili olan oyunlardan biridir.


Mobil Oyun Sektörünü Değiştiren 7 Oyun - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vücuttaki Çürükler Nasıl Geçer? TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Birbirinizle Yazışırken En Komik Mesajlar ve Beklenmedik Cevapları Efsane Aksiyon Oyunu Max Payne 4 Çıkmaya Hazırlanıyor Saç Boyası Abdest Geçirir Mi Nihat Hatipoğlu SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil