Modern Oturma Odaları 2018

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Modern Oturma Odaları 2018

Uyku zamanlarımızı saymazsak en fazla zaman geçirdiğimiz odamız oturma odasıdır herhalde. Oturma odası adı üstünde günün yorgunluğunu atmak için oturup dinlendiğimiz odadır. Oturma odası hem göze hoş gelmeli hem de işlevsel olmalıdır. Bir düzen içinde dekore edilmelidir. Oturma odası dekore edilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar ve ipuçları:

1.Odak Noktası

Özellikle geniş salonlar için bir odak noktası belirlenir. Oturma grubunuz nerede ise ona uygun diğer dekoratif unsurları daha rahat ayarlayabilirsiniz.

2.Renk Seçimi

Bir odadaki renk sayısı altıyı geçmemelidir. Renklerin içinden en az üçü aynı renk ailesinden gelmelidir. Böylelikle göze daha hoş hitap edecektir.

3.Oturma Grubu

Nasıl bir oturma grubu seçeceğiniz modern oturma odaları için büyük önem taşır.Nitekim oturma grubu seçmenize gerek yok şık bir kanepe ile de modern bir oturma odası hazırlayabilirsiniz.Aile nüfusunuz,gelen misafir sayıları evde ki diğer kanepelerin sayıları bunları hesapladıktan sonra oturma grubunuzun şıklığıyla daha kolay ilgilenirsiniz.Nasıl ki siz misafirliğe gittiğinizde iyi bir kanepe ya da koltukta oturmak isterseniz aynı şekilde sizin misafirleriniz de bu konforu yaşamak isteyeceklerdir.Ona göre seçiminizi dikkatli yapınız.

4.Televizyon

Oturma odalarının en önemli ögelerinden biri de kuşkusuz televizyondur.Bu yüzden televizyonu oturma odasında herkesin rahatlıkla izleyebileceği bir köşeye koymaya önem göstermeniz gerekecektir.Zira bu şekilde yerleştirme yapmaz iseniz modern bir oturma odasına sahip olduğunuzu söylemek oldukça güç olur.

5.Işık

Modern oturma odalarının vazgeçilmezlerinden biri de tabi ki ışıktır.Odanın aydınlık olması oturma odanızı daha şık yapabilir.Bunu çeşitli şekiller ile de yapabilmeniz mümkün.Bir şeyler okumak için küçük bir okuma lambası,çeşitli şekillerde odaya uygun avize çeşitleri, galeri lambaları gibi ürünler güzel bir atmosfer yaratmak için olmazsa olmazlardandır.

6.Kitaplık

Aksesuarlar,hediyelik eşyalar,fotoğraflar gibi sergilemek isteyeceğiniz ufak tefek şeyler için de odanıza güzel bir kitaplık yerleştirmek fena olmaz sanırım.

Modern Oturma Odaları Örnek Modeller:


Modern Oturma Odaları 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Samsung Galaxy S8 Özellikleri Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir? Bip Messenger Nedir – Bip Messenger Nasıl Kullanılır? Sigaranın Vücuda Zararları Nelerdir? Yine Olmadı Apple Dedirten 7 iOS 10 Özelliği QNB Finansbank EFT Saatleri 2017

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil