Mutasyon Geçirmek Nedir? Çeşitleri ve Nedenleri Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Mutasyon Geçirmek Nedir? Çeşitleri ve Nedenleri Hakkında Bilgiler

Mutasyon normal olmayan vücut özellikleridir. Mutasyon insan ya da diğer anlılar üzerinde pek çok etkinin bir tepki sonucu olarak ortaya çıkmaktadır. Mutasyonun en bilinen özellikleri ise radyoaktif durumlar olması bu durumun başlıca en büyük nedenlerindendir. Varlıkların doğuştan gelen kodlarındaki unsurların değişmesi ve onların dünya ve diğer gezegenlerdeki doğum sürecindeki normal yaratılış kodlarının değişmesi ile yeni bir varlık olgusu ya da o varlığın anormal biçimi ve özellikleri haline gelir.

Dünya üzerindeki bu mutasyon olgusu pek çok radyoaktif durumlar sonucunda ortaya çıkmış ve görülmüştür. Bunlardan en bilinen örnekleri ile Çernobil faciası olmuştur.

Tarihteki en büyük nükleer sızıntının yaşantıyı bugünkü Ukrayna ülkesinde bulunan bu şehirde Sovyetler birliği zamanından kalma reaksiyonun bir patlama sonucunda ortaya çıkan uranyum sızıntısı ile radyoaktif dalga ve bulutlar yakınlarda bulunan tüm yaşantıyı etkilemiştir. Genelde Çernobil bölgesindeki varlıklarda görülen değişim ve gelecek jenerasyondaki kalıcı ve köklü mutasyon değişimleri de halen izini devam ettiren bir mutasyon türü olmuştur.

Radyoaktif sızıntının sonucunda binlerce kişi ölmüş, sakat kalmış ya da doğum sırasında görülen anormal vücut özellikleri ve biçimleri ile sık sık karşılaşılan bir durum haline gelmektedir. Mutasyon zaman zaman da hayvanlarda bir deney olarak başlıca hayvanın daha farklı bir varlık olarak yaratılması ve doğumu ile de çeşitli deneyler bilim insanları tarafından denence haline gelmiştir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi tarihin en kötü facialarından biri olan radyasyon mutasyonu günümüzde bile doğumlarda bu sızıntının yaşandığı ve etki ettiği bölgelerde bulunan varlıklardaki değişimler bir hayli mevcuttur.

Çift başlı doğum oranlarının ve belli yaratılış kodlarının da değişmesi ile anormal tipteki vücut özellikler görülmektedir. Zaman zaman bilim kurgu filmlerine de konu olan mutasyon değişimleri bazı yapay deneyler ile insanlarda değişik gen aktarımları ya da insan DNA’sını yapay ortamlarda oluşturulmuş olan varlıklara aktarımı denenmektedir.

Canlıların vücut hücre kodlarının değişimi ile görülen bu durum, zaman zaman kötü nispeten ise iyi sonuçlar bilim adına da yapılan deneyler ile sonucu iyi doğabiliyor.


Mutasyon Geçirmek Nedir? Çeşitleri ve Nedenleri Hakkında Bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler Zorunlu Mali Sorumluluk (Trafik) Sigortası Tarkan Yep Yeni Klibi Yolla İzle Spina Bifida Hastalığı ve Tedavi Yolları Nelerdir? Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır? Kaydettiğiniz Fotoğrafları Snapchat’te Nasıl Paylaşırsınız?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil