Note 4 İçin Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir?

Ana Sayfa » Mobil » Note 4 İçin Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir?

Note 4 android 6. 0. 1 güncellemesi artık Türkiye’de. İlk olarak Hindistan’da ve Polonya’da dağıtımına başlanan bu güncelleme, Google’ın kattığı bazı yenilik ve iyileştirmeler içerir. İyileştirmelerle birlikte bazı arayüzlerin değişmesi ve gelişmesi sağlanmıştır. Bu arayüzlerden Touchwiz,S-pen uygulamasını note4 kullanıcılarıyla buluşturmuştur. Android 6. 0. 1 güncellemesi, Note4 kullanıcılarının tıpkı note5 de bulunan s-pen özelliğini kullanabilmesini sağlamıştır.

Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir?

Sürekli yenilik bekleyen kullanıcılar için yeni bir güncelleme her zaman merak uyandırır.  Sabırsızlıkla beklediğimiz güncelleme vakti gelmiştir artık.  Yapmamız gerek telefonumuzdaki güncelleme uyarısını dikkate alıp sonra yükle, gece yükle, zaman belirle, şimdi yükle gibi seçenekler içerisinden dilediğimiz bir seçeneği seçmek.  Böylelikle istediğimiz zaman dilimi içerisinde yüklememizi otomatik olarak yapabiliriz.

Otomatik Güncelleme Gelmediği Durumlarda Neler Yapabiliriz?

Bazen otomatik güncellemeyi beklemeyip önce başka ülkelere getirilen güncellemeleri de telefonumuza yüklemek isteyebiliriz.  İşte bunun için yapmamız gerekenler;

Android 6. 0. 1 rom dosyası kaydetmek

Öncelik le Samsung un sitesinden Android 6. 0. 1 in başka ülkeler için çıkardığıAndroid 6. 0. 1 in rom dosyasını ve telefona rom dosyası kaydetmek için kullanılan programlardan en kullanışlısı, odin programını bilgisayarımıza indirmemiz gerekir.

Telefonumuzu kapattıktan sonra home tuşu,güç tuşu ve ses kısma tuşlarına aynı anda basarak açıyoruz. Karşımıza download modu çıkacaktır.  Bu arada bilgisayarımıza indirdiğimiz odin programını da açıyoruz.  Telefon ve odin programı arasındaki bağlantıyı USB kablo ile sağladıktan sonra indirdiğimiz rom dosyasını bu program penceresi üzerindeki AP kısmına yerleştirip Start butonuna tıklamadan önce re-partition kutucuğunun işaretli olmamasına dikkat ediyoruz ve Starta basıp 4-5 dk. bekledikten telefonumuza güncellemeyi kurmuş olacağız. Kurulum tamamlandıktan sonra telefonumuzun açılması önceki açılma zamanına oranla daha uzun sürebilir. Bir aksilik olur da telefonumuz açılmaz açılış ekranında kalırsa telefonumuzu kapatıp ses açma tuşu, home tuşu ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonumuzu Recovery moduna alıp ses kısma ve ses açma tuşlarını kullanarak wipedataFactoryReset seçeneğini seçip işlemi güç tuşu ile onaylayın işlem tamamlandıktan sonra RebootSystemNow seçeneğini yine güç tuşu ile onaylayın ve telefonu yeniden başlatın.  Telefon fabrika ayarlarına tekrar dönmüş olacaktır.


Note 4 İçin Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’de Maden Hangi Bölgelerimizde Çıkıyor Turkcell Süper Şifre Alma İşlemi Müge Anlı Tatlı Sert İletişim Bilgileri Bloke Olan Turkcell Puk Kodu Tekrar Nasıl Açılır? Tatil Sonrası Saç Bakım Önerileri Böbrek Taşı Tedavi Yöntemleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil