Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır?

Ana Sayfa » Mobil » Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır?

Samsung Galaxy Note serisinin en çok bilinen özelliklerinden biri S-Pen kalemleridir. Bu kalem sayesinde bir kâğıda yazar gibi ekrana yazılar yazabilirsiniz. Fakat S-Pen yetenekleri kullanılan Android sürümüne göre farklılıklar gösterebiliyor. “Ekran Kapalı Notu” özelliği de kullanılan Android sürümüne göre farklılık gösteren S-Pen yeteneklerinden biri. Bu özellik, Marshmallow güncellemesinden önceNote 4 serisinde kullanılamıyordu.

2016 yılında AndroidMarshmallow’un yayınlanması ile birlikte Samsung Galaxy Note 4’e “Ekran Kapalı Notu” özelliği getirildi. Bundan önce bu özellik Galaxy Note 5 kullanıcılarının hizmetine sunulmuş bir özellikti. Galaxy Note 4 kullanıcıları ise özelliğin Note 4’e getirilmesi için bir beklenti içindeydi. Güncelleme ile birlikte bu beklenti karşılanmış oldu.

Peki, Bu Özellik Nasıl Aktifleştirilir?

Daha önce, “Ekran Kapalı Notu” sadece GalaxyNote 5 kullanıcıları tarafından veya Not 4 kullanıcıları için resmi olmayan bir bağlantı noktası aracılığıyla kullanılabiliyordu. Yani kullanıcılar cihazlarına root işlemi yapmak zorunda kalıyorlardı. AndroidMarshmallow ile birlikte cihaza tamamen resmi bir şekilde bu özelliği getirildi. Yani bu özelliği kullanmak isteyen Note 4 sahipleri artık telefonlarına root işlemi yapmak zorunda değil. Ancak, güncelleme yaptıktan sonra bu özellik varsayılan olarak açık değildir.

Özelliği aktifleştirmek için için, Note 4’ün “Ayarlar” bölümüne gidin ve “S-Pen” seçeneğini seçin. Menünün “Kalem Çıkarma” bölümüne ilerleyin ve “Ekran Kapalı Notu” ögesini işaretleyin. Etkinleştirme sonrasında ekran kapalı iken direk S-Pen’i çıkararak kapalı ekran üzerinde notlar alabilirsiniz.OEM’lerin başlangıçta bulunmayan cihazlara tamamen yeni özellikler getirdiğini görmek her zaman güzel. Samsung, Galaxy S3’e ilk yayınından çok uzun süre önce çoklu pencere desteği getirdiğinde olduğu gibi bunu birçok kez yaptı. Şimdi S-Pen özelliği için böyle bir yenilik yapması gerçekten çok şık bir hareket.


Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati Gitti Gidiyor Müşteri Hizmetleri İletişim Numaraları En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil