Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olan 5 Dev Şirket

Ana Sayfa » Teknoloji » Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olan 5 Dev Şirket

Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olan 5 Dev Şirket

Okulu terk ederek Dünya’nın sayılı zenginlerinin arasına giren dev 5 şirketi sizlere takdim etmek istiyorum. Öncelikle bu kişiler okumak ile zaman kaybetmemiş kişiler. Okuyup burada zaman kayıp edeceklerine kendi şirketlerimizi kuralım demiş olan bir nevi kafası çalışan kişilerdir.

Ha yalnız bu demek oluyor ki yazımız yanlış anlaşılmasın bizde okulu yarım bırakalım hemen iş hayatına atılalım ya da kendi şirketimizi kuralım demekle olmaz. Tabi ki de okuyacaksınız.

Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg bile yarım bıraktığı Harvard üniversitesini geçen yıl bitirerek diplomasını aldı peki almasına gerek varmıydı şu anda itibari ile tabi ki yoktu ama yine de okulunu tamamlayarak işlerinin başına geçti.

Microsoft

1973 senesinde Harvard’a özel bir okulda okumak için giden Bill Gates bu ilim evine ancak 2 sene dayanabilmişti.
Zaten derhal okuldan ayrılır ayrılmaz aklına parlak bir fikir gelerek Microsoft’u kurabilmek için Paul Allen ile birlikte kolları sıvayan Gates, 2000 senesine kadar CEO olarak başında yer aldığı şirketi Satya Nadella’ya bırakıp kendisini eşiyle birlikte tamamiyle hayır ve vakıf işlerine adadı.

Facebook

Facebook’un kurucusu olan Mark Zuckerberg Harvard üniversitesinde okuduğu sırada aklına parlak bir fikir gelerek Facebook platformunu oluşturmak istedi. 2 ortak arkadaş bir araba garajında domaini alıp Facebook Sosyal Ağı oluşturdular. Mark, şu anda sosyal medya aracının CEO’su konumundadır.

WhatsApp

Bu ad size bişi ifade etmediyse, WhatsApp dersem kafanızın üzerinde bir soru işareti yanacağından eminim.

Kaum 2014 seneninde WhatsApp programını 19 milyar dolara Facebook’a satarak epey varlıklı oldu.
Bu satıştan Kaum’un cebine yaklaşık olarak 6.8 milyar dolar girdiği belirtiliyor.
San Jose Üniversitesinden mezun olmadan bölünen Kaum, WhatsApp’ı ilerletmek içersinde Yahoo’da ki işinden de ayrılmıştı.

Twitter

Evan Williams ve Jack Dorsey de okullarını yarım bırakanların arasındadır. Daha sonra ise bu iki isim düşünüp taşındıktan sonra Twitter adlı Sosyal Paylaşım Platformunu kurarak hayata geçirmiştir.

Dell

Michael Dell, Teksas Üniversite’sinde biyoloji bölümünde okumakta idi. Ancak bilgisayara karşı o kadar çok ilgili biriydi ki artık derslerine bir şeylerin engel olduğunu düşünüyordu. Tüm vaktini bilgisayarın başında donanım ve yazılım konularını ele alarak geçiriyordu. En sonunda artık dayanamayıp okulundan ayrılarak Dell isimli bir dev bilgisayar firması kurmaya karar verdi. Dell zaman içerisinde büyüyüp dünya’nın sayılı büyük şirketlerin arasında yerini aldı.


Okulu Bırakıp Teknoloji Milyarderi Olan 5 Dev Şirket - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İnternet Üzerinden Ek Gelir Elde Etmek Mümkü Mü? iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır? Android’de Gizli Dosyalar Nasıl Görünür Yapılır? .Htaccess dosyası nedir? .Htaccess Nasıl kullanılır? Asos Yeni Şık Abiye Ve Elbise Koleksiyonu Süt İle Yapılabilecek Yüz Maskeleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil