Pinterest Hesabını Tamamen Silme

Ana Sayfa » İnternet » Pinterest Hesabını Tamamen Silme

Yaratıcı fikirler bulmaya aracı olan, “Dünyanın Fikir Kataloğu” sözüyle tanıtılan, çok sayıda etkin kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Pinterest dünyanın gözde sosyal ağ platformlarından biri. Tasarımdan seyahate, erkek modasından düğünlere, saç ve güzellikten tarihe, ev dekorasyonundan yiyecek ve içeceğe çok çeşitli konularda içeriğin bulunduğu Pinterest, görselleri konuya göre etiketleyerek sınıflandıran ve böylece kolay kullanımı olan bir sistem sunuyor. Ancak farklı sosyal medya ağlarını deneyimlemek ve o mecralarda zaman geçirmek için Pinterest uygulamasını kullanmayı bırakabilirsiniz ve hatta hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Birkaç basit adımla bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Pinterest Hesabı Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Kullanıcı adınız ve şifrenizle Pinterest hesabınıza eriştikten sonra sayfanın sağ üst tarafında bulunan insan simgesine tıklayın. Yeni açılan sayfada adınızın üstünde yer alan altıgen şeklindeki çark simgesine bastıktan sonra karşınıza çıkan sayfada sol şeritte bulunan “Hesap Temel Bilgileri”nin seçili olduğuna dikkat edin. Daha sonra farenizin orta tuşunu ya da tarayıcının kaydırma çubuklarını kullanarak bulunduğunuz sayfanın altına doğru gidin. Orada “Hesap” başlığının alt tarafında yer alan “Hesabı Devre Dışı Bırak” tuşuna tıklayın. Böylece internet kullanıcıları Pinterest profilinizdeki bilgilere erişemeyecektir. Unutulmamalıdır ki istenildiği zaman geri dönülebilir.

Hesabı Kalıcı Olarak Silmek

Pinterest hesabını kalıcı olarak silmek için ilk başta hesabın devre dışı bırakıldığı pencereye ulaşılması gerekir. Üst kısmında “Hesabınız devre dışı bırakılsın mı?” sorusu bulunan bu pencerenin altında “Hesabımı kalıcı olarak kapatın” tuşu yer alır. Bu işlem geri alınamaz ve siteye üye olunan e-posta adresine gönderilen bir bağlantıyla onay verilmesi istenir. Eğer Pinterest hesabını tamamen silmeye kararlıysanız bu onay e-postasıyla ilgili gerekli işlemi yaparak “Dünyanın Fikir Kataloğu”ndan kalıcı olarak ayrılabilirsiniz.


Pinterest Hesabını Tamamen Silme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Karnıyarık Nasıl Yapılır, Karnıyarık Tarifi Nedir? Görmüş Olduğunuz Rüyaların Gerçek Anlamları Nelerdir? Tuzlu Burgu Kurabiye Tarifi Süper Lig yeni hafta puan durumu Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin Efsane Aksiyon Oyunu Max Payne 4 Çıkmaya Hazırlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil