Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler

Ana Sayfa » Oyunlar » Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler

Pokemon GO Nedir?

Evet arkadaşlar son zamanın fenomen oyunlarından birisi haline gelmiş olan Pokemon GO nedir gerçek zamanlı olarak nasıl oynanır? Hemen sizleri bu konu ile ilgili olarak aydınlatmaya çalışacağız.

Dünya genelinde binlerce kişinin oynadığı ve bu çılgınlığın devam ettiği oyun maalesef ülkemiz de AppStore ve Google Play de mevcut değil. Ancak yurtdışı mağazalarından indirip cihazlarınıza yükleme yapabilirsiniz.

Neyse lafı fazla uzatmadan hemen sizler için konuya değinmek istiyorum. 1995 yılından GameBoy ile tanımış olduğumuz bir oyundur. Pokemon Pocket Monster yani türkçe anlamı ile “Cep Canavarı” da diyebiliriz. Pokemon adlı oyunu cihazınıza kurduğunuz da etrafta dolanmaya başlıyorsunuz çünkü oyun internet üzerinden oynanıyor. Offline modu maalesef mevcut değildir.

Pokemon GO Amacı Nedir?

Dışarıda gerçek olarak dolaşmaya başladıkça sizler dışarlar da ya da herhangi bir mekan da Pokemon lara rastlayacaksınız ve hemen o küçük yaratıkları avlamaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında onları eğiten, birbirleri ile kapıştıran ve en sonunda Pokemon haline getirmeniz gerekmektedir. Anime ile Pokemon artık biraz daha büyüme gösterdi diyebiliriz. Kart oyunları olsun, kıyafetler, oyuncaklar ve sinema köşelerinde bu ve bunun gibi daha bir çok yerde Pokemonları hayatımızın her bir köşesinde kolayca görebiliyoruz.

Bütün gün oturup Pokemon GO ile zaman geçiren arkadaşlarımız da var. Ancak sizlere ufak bir uyarı da bulunmak istiyoruz. Kendinizi bu çılgınlığa bu kadar kaptırmayın sonuçta sanal ortam da oynanan bir oyun gerçekle yakından uzaktan alakası olmadığını anlamalısınız.

Resmi olarak bir kaç ülke de yayınlanmasına rağmen çok kısa bir süre sonra tüm Dünya da resmen oynanmaya başladı. Tabi çoğu kişi de sırf meraktan oynamaya başladı diyebiliriz. En çok indirilen ülkeler den birisi de tabi ki Türkiye oldu. Pokemon bir nevi arttırılmış gerçeklik oyunu yani kısaca telefona oyunu yüklüyorsunuz kendinizi gerçek bir harita görüyorsun ve etraftaki Pokemonları toplayabiliyorsun. Bu Pokemonlar her yerde karşınıza çıkabilmektedir. O yüzden sürekli hareket halinde olmanız oldukça önemli. Yoksa diğer rakipleriniz sizin önünüze kolayca geçebilmektedir. Önemli olan aramasını bilin yeter..


Pokemon GO Nedir, Pokemon GO Amacı Hakkında Bilgiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Askerlik İşlemlerinizi E-Devlet Kapısından Kolayca Takip Edebilirsiniz İnfertilite Kısırlık Hakkında Bilgiler Windows Üzerinde Linux Nasıl Kullanılır? Hurmalı Muhallebili Tatlı Tarifi Google General Mobile GM6 Teknik Özellikleri Nedir? Oje ile Birlikte Yapabileceğiniz Birbirinden İlginç Fikirler

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil