Polis Nasıl Olunur? Polis Olma Şartları Nelerdir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Polis Nasıl Olunur? Polis Olma Şartları Nelerdir?

Polis Nasıl Olunur? Polis Olma Şartları Nelerdir? Evet arkadaşlar bu yazımızda sizlere Polis olmak için gereken şartlar nelerdir nasıl Polis olabilirsiniz hemen kısaca bundan bahsedeceğim.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki gerçekten Polislik kutsal bir meslek Allah ülkemizde ki Tüm Polis ve Askerlerimizi korusun yar ve yardımcısı olsun.

Evet Nasıl Polis Olunur hemen açıklıyorum..

Lise veya Meslek Yüksek Okulundan mezun olduktan sonra gerekli sağlık ve yaş şartlarını taşıdığınızı düşünüyorsanız üniversite sınavından hemen sonra Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO) sınavlarına da girmeniz gerekmektedir. Bu süreçte iki yıllık bir eğitim göreceksiniz bu eğitimin ardından polis adayı olmaya hak kazanabilirsiniz.

İkinci bir yol ise; 4 Yıllık üniversiteyi bitirmeniz halinde KPSS sınavına girerek KPSS 3 puan türünden yeterli puanı almanız gerekmektedir.

Burada önemli olan konu ise gerekli sağlık ve yaş şartlarını taşımanız gerekiyor. Eğer bu şartları da taşıdığınızı düşünüyorsanız POMEM Polis Meslek Eğitim Merkezi sınavlarına girdikten sonra polis olabiliyorsunuz. Umarım herkes istediği meslek’e kavuşur..

Daha fazla bilgi için video ya göz atabilirsiniz. İyi seyirler..


Polis Nasıl Olunur? Polis Olma Şartları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fare Isırmasında Ne Yapılır? Hafta Sonları Keyifle Dinleyebileceğiniz 8 Sürpriz Şarkı Göz Nezlesine Ne İyi Gelir? Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri Apple İphone 8 Tüm Gerçeğiyle Gün Yüzüne Çıktı Peynirli Dereotlu Mısır Ekmeği Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil