QNB Finansbank EFT Saatleri 2017

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » QNB Finansbank EFT Saatleri 2017

Ülkemizde 19. Yüzyılın ortalarında hayatımıza giren bankacılık, küreselleşen dünyada finans sektörünün yapıtaşı haline gelmiştir. Para piyasasının olmazsa olmazı bankalar teknolojinin de gelişmesiyle hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Alışveriş, fatura ödemeleri, para transferi ve bunun gibi birçok işlem banka kanalları üzerinden yapılabiliyor. Her sektörü etkilediği gibi, bankacılık alanında da büyük katkılar sağlayan teknolojik gelişmeler, gelişen sistemler sayesinde bir bankadan başka bir bankaya gitmeden para transferi yapılmasına olanak sağlıyor. Bankacılık sektöründe en çok kullanılan işlemlerden olan para transferi ise iki şekilde yapılıyor. EFT ve havale olarak adlandırılan bu işlemlerde iki banka arası para transferi gerçekleştirilebiliyor. Bireysel, kurumsal ve ticari müşterilerin en çok tercih ettiği para transfer hizmeti olarak, EFT işlemi kullanılıyor.

EFT Nedir?

EFT olarak kısaltılmış, elektronik fon transferi üzerinden yapılan işlemler oldukça hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet veriyor. Bu hizmetten yararlanarak para transferi yapmak için işlem sırasında alıcının adı ve soyadı, banka şubesi ve hesap numarası veya para transferi yapılacak kişinin adı ve soyadı ile birlikte IBAN numarası yeterli oluyor. Bu bilgilerle bankanın hizmet verdiği herhangi bir kanaldan EFT işlemi yapılabiliyor. 1987 yılında finans sektöründe ülkemiz içerisinde faaliyete geçen QNB Finansbank’ın EFT hizmeti banka şubeleri, ATM’ler, internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebiliyor.

QNB Finansbank’ta EFT İşlemi Hangi Saatlerde Yapılır?

QNB Finansbank’ın internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT işlemi bireysel müşteriler için 100.000 TL’ye kadar hafta içi saat 09.00 ile 17.15 arasında gerçekleştirilebilir. Bu saatler dışında yapılan işlem ise ertesi iş günü hesaba gönderiliyor. EFT işleminden alınan hizmet ücreti ise işlemi yapan kişinin bankayla arasındaki ilişkiye göre değişiklik gösteriyor.


QNB Finansbank EFT Saatleri 2017 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kondisyon Bisikleti İle Zayıflama Mümkün Mü? Axess Akbank Ramazan Kampanyaları 2017 TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Kivi Reçeli Tarifi Survivor 2017 Şampiyonu Kim Oldu? 2017 Yılının En Trend Mayo Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil