Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak odası evinizin en özel, size ait olan mekânıdır. Yatak odanızda dekorasyon yaparken hislerinize ve fantezilerinize uygun olarak tasarlamalısınız. Yatak odasında bulunan tüm eşyaların birbirini tamamlaması ve birbirine hem renk bakımından, hem model bakımından uyumlu olması dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Perdesi, duvarın boyası, halılar, ışıkların renkleri ortamda bir hoşluk yaratmalıdır.

Romantik Yatak Odası İçin Yapılabilecekler:

Yatak odasında hoş ve romantik bir ortam yaratabilmek için öncelikle ışıklandırmaya dikkat edilmelidir. Sizi en çok tatmin edecek ışık rengi seçilmeli LED ışıklı avizeler yapılmalıdır. Işıklara uyumlu koltuk, yatak gibi eşyalar alınıp, odaya düzgün ve özenli bir şekilde dizayn edilmelidir. Yatak odak noktasına koyulmalıdır. Yatak boyutu rahat edebileceğiniz şekilde alınmalıdır. Yumuşak renkler romantizm ortamını arttırmaya yardımcı olur. Aşırı desenli eşyalar kullanmak bir süre sonra sıkıcı gelmeye başlayabilir. İç açıcı, hoş renkli ve abartısız desenli eşyalar kullanmaya özen gösterin. Geceleri yatak odanıza ışık sızması sizi rahatsız edebileceği için koyu renk de tül veya kalın kumaşlı bir perde seçmeniz gerekebilir. Başucunuzda mutlaka bir lamba her zaman kullanışlıdır. Gece kalkmanız gerektiğinde karanlık da kalmazsınız. Ayrıca kitap okumayı sevenler için de gereklidir. Eğer komidin kullanmıyorsanız çok şık duvardan aydınlatma kullanabilirsiniz.

Yatak Odası Aksesuarları:

Romantizmin en büyük ilgi odağından birisi de odadaki hoş kokudur. Odada kullanacağınız kokular yumuşak ve sevilen kokular olmalıdır. Kokulu mumlar, taze çiçekler, hoş kokulu bitkiler çok yardımcınız olur. Artı olarak kullanabileceğiniz fotoğraflar, biblolar, en özel tarihlerin duvarların bir köşesinde yazılı olması da romantikliği arttıracaktır. Yatak üzerinde tül aksesuarlar ve küçük desenli yastıklar koyarak da rahat ve romantik yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz.


Romantik Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ehliyet Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Mobil Oyunu Angry Birds Evrim Geçiriyor Muzlu Karamel Pastası Banoffee Turta Geçmişten Bugüne Kadar Yaşanan Sakarlıklar .Htaccess dosyası nedir? .Htaccess Nasıl kullanılır? Krem Şantili Cevizli Kurabiye Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil