Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu

Ana Sayfa » Bayanlara Özel » Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu

Saç rengi her kadın için oldukça önemli ve değerlidir. Kişilerin ilk göze çarpan yüz bölgesinde saçlar ve kaşların şekli olmazsa olmazdır. Evde istediği renkleri alarak saçlarını boyayan bayanlar her zaman çok iyi sonuçlar almazlar. Bazen olduğundan daha açık ya da daha koyu saç rengi ortaya çıkar. İstenilen açıklığa gelmeyen saçları hemen ardına tekrar boyamak saçları oldukça yıpratır. Böyle zamanlarda bayanlar saçlarının rengini açmak için bitkisel ve doğal yollara başvururlar. Saç boyasını akıtmak için arap sabunu kullanmak bu yöntemlerden biridir. Bu yöntem bazen kuaförlerinde kullandığı bir yol olmaktadır. Saçların rengini arap sabunu düzenli kullanımda açmaktadır. Tabi bunun için birçok özen ve dikkat gerekmektedir.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu Nasıl Kullanılır?

Saçlar banyoda şampuan yerine arap sabunu ile yıkanır ve durulanır. Çok iyi bir sonuç almak için bu işlemi haftada iki ya da üç kez tekrarlamak gereklidir. Fakat dikkat edilmesi gereken konu arap sabunu saç rengini akıtırken biraz saçları kurutmakta ve şeklini bozmaktadır. Bu yüzden arap sabunu ile saç rengi açmak isteyenler bu uygulamayı yaparken saçlarına bakım yapmayı ihmal etmemelidirler. Saçlara banyo sonrası kremler sürerek saçların yumuşaklığını kazanması sağlanmalıdır. Aynı zamanda arap sabunu ile yıkanan saçlar zor şekil alacağı için bu kremlerle kolay şekil alması sağlanır. Arap sabunu kullanarak saç rengi açacak kişilerin bir ay kadar bu uygulamayı sürdürmesi gerekmektedir. Saçlar henüz arap sabunu ile yıkanırken dahi rengin aktığını gözle görür şekilde fark etmek mümkün olmaktadır. Kişiler bu uygulamayı yaparken jöle ya da sprey tarzı saç şekillendirici ürünlerden bir süre uzak kalmalıdırlar. Bu ürünlerin arap sabunu kullanılan saçlara uygulanması saç tellerinin yapış yapış bir hale gelmesine neden olur.


Saç Boyasını Akıtmak İçin Arap Sabunu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

2018 Google Yeni Algoritması Ayna Nedir, Nasıl Yapılır? Google’a Şifre Yerine Telefonla Nasıl Giriş Yapılır? TV8 Yemekteyiz Programı Başvuru Formu Asos Yeni Şık Abiye Ve Elbise Koleksiyonu Hasan Sabbah Kimdir? Ve Haşhaşiler İle İlgili Bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil