Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir?

Ana Sayfa » Bayanlara Özel » Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir?

Kuaföre gitmeden ya da ısıtıcı kullanmadan saçlarınıza dalgalı görünüm vermeniz mümkün. Farklı yöntemler ile saçlarınızda doğal dalga görünümü oluşturabilirsiniz. Özellikle uzun saç kullanmayı seven kişiler için ısıtıcı kullanmadan saç yapmak oldukça önemlidir. Bilindiği gibi sürekli ısıtıcı kullanmak saçların fazlası ile yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedenle kuru ve cansız bir saça sahip olmak istemeyen kişiler için saçlarda doğal dalga görünümü oluşturmak oldukça önemlidir.

Saç Bankı Kullanarak Dalga Görünümü

Kalın lastikli saç bandı kullanarak saçlarınıza doğal dalga görünümü verebilirsiniz. Saçlarınızı yıkadıktan sonra hafif nemli bırakmak saçın daha kolay şekil almasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra duş sonrası saçınıza bakım kremi ve yağı uygulamak da saçın daha kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Saç bandını alnınızda duracak şekilde sabitledikten sonra saçlarınızı aradan geçirerek kıvırma yöntemi uygulayabilirsiniz. Saçlarınızı önden başlayıp saç bandı etrafında döndürerek topladıktan sonra gece bu şekilde uyuyabilirsiniz. Sabah saçınızı açtığınızda oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pipetle Dalga Modeli

Pipetleri yalnızca içecek içmek için kullanmak yerine saçlarınıza doğal dalga görünümü vermek için de kullanabilirsiniz. Temiz olarak hazırlanan pipetleri saçlarınızı istediğiniz kalınlıkta ayarlayarak kullanabilirsiniz. Hafif nemli olarak bıraktığınız saçlarınızı küçük parçalara ayırdıktan sonra pipete sarabilirsiniz. Bu sayede çok daha ufak dalgalı görünümlere sahip olabilirsiniz.

Saçları Kıvırın

Saçlarınızı taradıktan sonra hafif sprey ile şekillendirebilirsiniz. Daha sonra ayarlamış olduğunuz saç kalınlığında saçı kıvırmanız gerekmektedir. Saçın kıvrımlarını istediğiniz kalınlıkta ayarlayabilirsiniz. Özellikle seyrek saçlara sahip olan kişiler için bu yöntem oldukça kullanışlı olacaktır. Saçı tutamlara ayırdıktan sonra hafif sprey sıkın ve kıvırmaya başlayın. Daha sonra tel toka yardımı ile kıvırdığınız saçları tutturun. Gece bu şekilde uyuduktan sonra sabah saçlarınızın kıvırcık olduğunu görebilirsiniz.


Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vücuttaki Çürükler Nasıl Geçer? Silgi İle Yapabileceğiniz Harika Fikirler Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler Kışın Hastalanmamak İçin Beslenme Önerileri Android Cihazların Hızlanması İçin Uygulanacak Yöntemler Survivor Sabriye Sinirlerine Hakim Olamadı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil