Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun Ve Çözümleri

Ana Sayfa » Mobil » Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun Ve Çözümleri

Samsung Galaxy S6 Edge kendi döneminin amiral gemisi niteliğinde bir telefon olarak karşımıza sunuldu. Geniş ekran boyutu uzun ömürlü pil ömrü ile kullanıcılarına ayrı bir farklılık sundular. Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da 5.7 inçlik bir Amoled ekranı, 2.1GHZ hızında çalışan birCortex A57, 4 GB bir RAM ve 1.5GHZ hızında çalışan adeta kullanıcılarına hızı ve kaliteyi hediye ettikleri Cortex A53 çekirdekten oluşan bir sistemi bizlere sundu. Samsung Galaxy S6 Edgepiyasaya sunulduğunda döneminin en çok satan telefonu olma özelliğini barındırdı, milyonlarca kullanıcıya ulaşması ile sistemindeki eksiklikleri ve sorunlarını kısa zamanda forumlarda, sosyal paylaşım sitelerinde çokça dile getirildiği görüldü. Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun başlığı altında sizlere kısa ve kolay çözümleri sunulacaktır.

SamsungGalaxy S6 Edge Plus Hızlı Ayar Sorunu​​​​​​​ Ve Çözümü

Önceki sürümlerinde (SamsungGalaxy S6,Galaxy S6 Edge,) bulunan sorununGalaxy S6 EdgePlus‘da​​​​​​​ devam etmesi üzerine kısa çözümler geliştirildi.Çözüm olarak Samsung`un kendi uygulama mağazasında bulunan QuickPanel Restore uygulamasını indirip, programı açtığınızda “Restore” tuşuna tıkladığınızda sorunu otomatik olarak gideriyor.

SamsungGalaxy S6 Edge Plus Menü Butonu Çalışmıyor Sorunu​​​​​​​ Ve Çözümü

Telefonumuzda yüklü stok (telefonun orijinal işletim sisteminde gelen) uygulamalar Galaxy S6 Edge telefonumuzdaki menü butonunun geç algılamasına veya kısa süreli algılamamasına kadar yol açabiliyor.Çözüm olarak menü tuşu çalışmıyorsa veya üste belirtilen sorun yaşanıyorsa “Geri” tuşuna basıp beklediğimizde sorunu nitekim çözüldüğü görülecektir. Sistemdeki uygulamaların güncellemesini düzenli aralıklarla yaparsanız bu sorunun görülme olasılığını azaltmış hatta ortadan kaldırabilirsiniz.

SamsungGalaxy S6 Plus Hızlı Şarj Çalışmıyor Sorunu​​​​​​​ Ve Çözümü

Telefonumuzdaki Hızlı Şarj özelliği ile bataryasında sıkıntısı olmama koşulu ile cihazı 90 dakika içerisinde şarj edebilme olanağı sağlanıyor. Ama forumlarda bu konu hakkında da sıkıntılar olduğu saptandı.Çözüm olarak bu sorunun telefondaki işletim sisteminden kaynaklanmadığı aşikâr olup donanım alanında olduğu başlıca şarj kablosundan kaynaklandığı konuşuluyor. Yeni bir şarj kablosu almak sorunu ortadan kaldıracaktır.

SamsungGalaxy S6 Edge Plus Kapanıyor, Donuyor Sorunu​​​​​​​ Ve Çözümü

Galaxy S6 Edge Plus modelinde ekranın kasması sistemin tepki vermemesi gibi sorunlarla karşılaşan kullanıcılar mevcut.Çözüm olarak oluşan sorun güncelleme ile geliyorsa telefonunuzdaki dosyalarınızdaki “cache” kısmını temizlemeniz sıkıntıyı çözüyor.

Hayalet Bildirimler Ve Titreşimler Sorunu​​​​​​​ Ve Çözümü

Telefondaki belli bir zaman aralığı olmadan sebepsizce gelen bildirim ve titreşimler kullanıcıları çoğu zaman rahatsız etmektedir.Çözüm olarak Samsung Galaxy S6 Edge Plus telefonunuzda bildirim yarları seçeneği kısmına giriş yapınız. Açılan kısımda bildirimlerin aktif olup olmadığını kontrol edin bildirimleri kapatırsanız sorununuz çözülecektir.

Samsung Galaxy S6 Edge Plus İnternete Bağlanmıyor Sorunu​​​​​​​ Ve Çözümü

Wi-Fi bağlantısından kaynaklanan bu sıkıntı belli bir süre sonra internete bağlanmadığı hatasının çözümü olarak Ayarlar menüsünden gelişmiş ayarlar kısmından Wi-Fi seçeneğini seçip opsiyonunu 2.4 GHz olarak yeniden değiştirirseniz sorunun çözülmesi mümkündür.Bağlı olduğunuz ağı “unut” seçeneği ile tekrar şifresini girmek de bir çözüm olarak sunulabilir.


Samsung Galaxy S6 Edge Plus’da Yaşanan 6 Potansiyel Sorun Ve Çözümleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati Gitti Gidiyor Müşteri Hizmetleri İletişim Numaraları En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil