Şirince’ye Nasıl Gidilir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Şirince’ye Nasıl Gidilir?

Şirince’ye Nasıl Gidilir?

Şirince köyü İzmir’e bağlı Selçuk ilçesinin bir köyüdür ama mahallesi olarak ta bakılabilir. Şirince köyü adı gibi şirin bir köydür. Etrafı ceviz, zeytin, elma, incir ve şeftali ağaçları ile kaplı tepelerle çevirili olan bu küçük köyde daha çok Rumeli göçmenleri yaşar ve geçimlerini zeytinyağı, şarap ve tarımsal ürünlerle geçirmektedirler. Son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin gözde yerlerinden biri haline gelen Şirince tanınırlığı arttıkça daha çok turist çekecek bir profil sergiliyor.

Şirince’ye Gitmenin Yolları

Şirince’ye gidebilmek için öncelikli olarak İzmir’e ulaşmak gerekir. Daha sonra İzmir’e 70 kilometre uzaklıkta olan Selçuk ilçesine ulaşarak buradan da Selçuk ilçesine 8 km uzaklıktaki şirince köyüne ulaşabilirsiniz. Bunun için çeşitli yollar vardır ilk yol otobüsle gitmektir otobüsle Selçuk ilçesine İzmir den 40 -45 dakikada bir otobüs bulunmaktadır. Selçuk ilçesine ulaştıktan sonra 8-10 dakikada bir kalkan şirince minibüsü ile ulaşabilirsiniz.

Şirince’ye trenle ulaşabilirsiniz Denizli’den kalkan Basmane treni Selçuk ilçesi garından geçmektedir. Özel veya kiralık araçla İzmir-Aydın otobanı kullanılarak Selçuk ilçesine oradan da Şirince’ye ulaşabilirsiniz. Hava yolu kullanmak isteyenler için en yakın hava alanı İzmir Adnan Menderes hava limanıdır. İzmir dışında Kuşadası’ndan da ulaşım sağlanabilir. Kuşadası’ndan Şirince’ye gitmek için 30 dakikanızı ayırıp Selçuk ilçesine geçerek Şirince köyüne ulaşabilirsiniz.

Şirince Neden Popüler Oluyor?

Şirince köyünün coğrafi olarak antik kentler ve buram buram tarih kokan sokakları ve Meryem ana evi gibi tarihi geçmişi çok iyi ve popüler olan yerlere yakın olduğu için hafta içi ve hafta sonu ziyaretçilerini büyülemeye devam eden bu şirin ve küçük köyün popülerliğini geçtiğimiz yıllarda maya takviminden bahsi geçen kıyamet kopmama olasılığı olan bir er olması da arttırmıştır.


Şirince’ye Nasıl Gidilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye YouTube Kullanıcı Profili Araştırması 2016 Verileri Survivor 2017 Anlat Bakalım Yarışması 2017 Yeni Seat Ibiza 1.0 TSI İnceleme Videosu İlişkinizde Genel Problemleri Anlatan Nefis Görseller 2017 Yeni Ford Fiesta Özellikleri ve Tanıtım Videosu Basur(Hemoroid) Hastalığı Nedir? Tedavisi Mümkün Mü?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil