Siyah Noktalarınızdan 3 Farklı Yöntem İle Kurtulma Yolları

Ana Sayfa » Sağlık » Siyah Noktalarınızdan 3 Farklı Yöntem İle Kurtulma Yolları

Evet arkadaşlar herkese merhaba, bugün ki yazım da sizlere yüzünüz de ya da herhangi bir yerde çıkmış olan siyah noktalarınız dan 3 adımda nasıl kurtulursunuz bundan bahsetmek istiyorum.

İlk yöntem için gerekli olan malzemeleri hemen sizlere sıralıyorum.

Siyah Noktalardan kurtulmak için gerekli malzeme listesi

1 adet Kase

1 adet Yumurta

1 adet tuvalet kağıdı

1 adet fırça

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Farklı Yöntemler

Önce yumurtayı kırıp kasenin içine sadece beyaz olan akını dökün. Daha sonra peçete yi elinize alarak katmanlara ayırın. Çünkü sizlere ince olan kısmı gereklidir. Bu arada bu işlemleri yapmadan önce mutlaka duş alın. Bu sayede gözenekleriniz açılacak ve siyah noktalarınız da daha hızlı bir şekilde kaybolacaktır.

Daha sonra fırçayı alarak yumurtanın beyazına batırarak yüzünüz de siyah nokta nerede ise en çok siyah bölge olan noktalara uygulayın. Daha sonra ince bir katman halinde ayırmış olduğunuz peçetenin ilk katmanını o yüzeye yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra o katın üzerine biraz daha fırça ile tekrar yumurtayı sürün.Daha sonra peçetenin diğer katını da aynı yüzeye tekrar yapıştırın. Aynı işlemi tekrar yapın. Yine aynı şekilde fazlalık olan kısmı yüzünüzden alın.

Bu işlemleri yaptıktan bir 15 dakika kadar peçetenin ve yumurtanın yüzünüz de durması gerekmektedir. Yüzünüz de kuruduktan sonra çıkartabilirsiniz. Bu işlemin ardından mucizeye sizde tanıklık edeceksiniz. En son ise yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp tonikle sildikten sonra nemlendirin. Siyah noktalarınız dan kısa ve kolay yoldan kurtulmanın 1. yolu budur.

Evet arkadaşlar şimdi sizlere 2. yöntem için gerekli malzemeleri söylüyorum.

2. YÖNTEM İÇİN GEREKEN MALZEMELER

1 kasenin içine bir miktar tuz

1 adet diş macunu (Diş macununun markası hiç bir şekilde fark etmez. Herhangi bir marka kullanabilirsiniz.)

Yapılışı:

Öncelikle tuzu atmış olduğumuz kasenin içine belli miktar diş macunu sıkın. Daha sonra da parmağınız yardımıyla iyice karıştırın. Bu karışımı da siyah noktaların olduğu bölgeye uygulayacaksınız.

Bu yöntem diğer yumurta yöntemine göre cildinizi biraz daha fazla yorabilir. Ama ilk anlattığımız yönteme göre biraz daha fazla etkili bir yöntemdir. Zaten ilk sürmeye başladığınız andan itibaren o bölgenin ferahladığını hissedeceksiniz. İçindeki mentol den dolayı da gözleriniz biraz yanabilir. Bunu da not olarak düşelim.. Güzelce o bölgeye uyguladıktan sonra tuz ile birlikte burnunuza peeling işlemini yapın. Peelinng işleminin ardından yine 4-5 dakika kadar bekleyin. Siyah noktaların iyice erimesini sağlayın. Daha sonra da yine soğuk su ile yıkayıp yukarıda bahsetmiş olduğum son işlemleri uygulayın.

3. ve son farklı yöntemimiz ise çok hem o bölgeyi besleyici hem de daha fazla yumuşatma özelliğine sahiptir.

3. Yöntem İçin Malzeme Listesi:

1 Miktar Bal
1 Miktar Süt
1 Adet Makyaj Temizleme Diski

Hazırlanışı ve Yapılışı:

Öncelikle sütü ve balı bir kasenin içerisine koyarak 2 dakika kadar ocakta ısıtın. Elde etmiş olduğunuz karışımı ister elinizle isterseniz bir fırça yardımı ile öncelikle siyah noktalarınızın yoğun olduğu bölgeye yine bir güzel sürün. Bunu yalnızca siyah bölgelerinizin olduğu bölgeye değil başka bölgelerinize de sürebilirsiniz. Daha sonra elinize bir adet makyaj temizleme diski alarak bu diski de 2 ye ayırınız. Yara bandı yapıştırır gibi o bölgeye düzgün ve dikkatli bir şekilde yapıştırın. Bu şekilde 15-20 dakika kadar kaldıktan sonra iyice kuruduğundan emin olun. Pamukları yavaşça o yüzeyden çıkartın.

Evet son olarak ise tonikleme ve nemlendirme nasıl yapılır bunu konuya da kısaca yazımızı bitirmeden değinmek istiyoruz..

Tonikleme ve Nemlendirme Nasıl Yapılmalıdır?

Önce toniği pamuğa biraz sıkın. Daha sonra yüzünüz de daha önce işlem yapmış olduğunuz yüzeyi iyice temizleyin. Tonik işlemini yüzünüze uyguladıktan sonra 1 dakika kadar bekledikten sonra üzerine nemlendirici uygulayın.


Siyah Noktalarınızdan 3 Farklı Yöntem İle Kurtulma Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir? Tart Kekten Ağlayan Pasta Tarifi Şevkat Yerimdar Oyuncu Kadrosu Tinder’da Ücretsiz Ülke Nasıl Değiştirilir? Instagram Çağrı Merkezi Mail ve Telefon Numaraları Şeftalili İrmik Pastası Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil