SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Ana Sayfa » İnternet » SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır?

Animasyonlu filtreler yüzdeki belirli referans noktalarına göre çalışır.  Ön ya da arka kamera tam olarak yüzü kapsayacak şekilde ayarlanır ve ekranın herhangi bir boş alanına hafifçe dokunmak gerekir.  Yüz algılandığında aşağı da çeşitli filtreler belirir,  sağ tarafa doğru kaydırarak bu filtreler uygulanabilir veya ön izleme yapılabilir.  Bazı filtreler sizin yapacağınız hareketlere göre şekillenir,  filtreyi seçtiğiniz de ekran da çıkan yönlendirmelerle yapabilir ve fotoğraflarınızı/videolarınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

SnapchatLensesÖzelliği Nedir?

Öncelikle Snapchat o an çektiğiniz fotoğrafları veya kısa videoları,  arkadaşlarınızla paylaşmanıza yarayan bir sosyal ağ uygulamasıdır. SnapchatLenses ise çekeceğiniz bu fotoğrafları veya videoları daha renkli ve eğlenceli bir hale getiren filtrelerdir.  Bu filtreler sürekli olarak gerek gündem gerek yeni bir film için bile yenileniyor ve güncelleniyor.

Fotoğraflar/Videolar Hangi Kullanıcılara Gönderiliyor?

Çekilen bu fotoğraflar veya videolar Snap olarak adlandırılmaktadır. Snap’ler eğer istenilirse herkes ile ya da özel olarak seçilen kullanıcılar ile paylaşılabilir.  Bu işlem Snap’i atmadan hemen önce yapılabilir,  karşı tarafa ise özel mesaj olarak gider.  Fotoğraf ve video için aynı işlem geçerlidir.  Son güncelleme ile Snapchat’de de bir grup kurma imkânı getirildi.  Seçtiğiniz arkadaşlarınız ile bir grup kurabilir,  çekilen Snap’ler sadece o grupta paylaşılabilir.  Böylece diğer kullanıcılar hiçbir şekilde göremez fakat isteğe göre hem grup arkadaşlarıyla hem de diğer kullanıcılarla paylaşılabilir.

Snapchat’deNasıl Grup Kurulur?

Sizde ekli olan Snapchat kullanıcılarının attıkları hikâyeleri izlediğiniz bölümün sağ üst kısmında yuvarlak içine alınmış bir artı işareti gözükmektedir.  Grup isminin adı belirlenir daha sonra kimlerin göreceği seçilir.  Böylece sadece sizin ve seçtiğiniz kullanıcıların göreceği bir grup kurulmuş olunur.  Sadece siz değil seçilen kullanıcılar da fotoğraf veya video atabilir.


SnapchatLenses Özelliği Nasıl Kullanılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kerasus Mini-Kule Masa Vantilatörü İncelemesi Kanal D Whatsapp İletişim Hattı Numarası A Sınıfı İnverter Klima Nedir? Nasıl Çalışır? USB Type-C Nedir, Avantajları Nelerdir? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor? Uzun Gelin Saçı Modelleri 2017

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil