Komando Özel Harekat Olmak için ne yapmam lazım

Ana Sayfa » Question » Komando Özel Harekat Olmak için ne yapmam lazım
Soru – CevapCategory: Resmi KurumlarKomando Özel Harekat Olmak için ne yapmam lazım
Polat asked 2 sene ago

Komando Özel Harekat Olmak için ne yapmam lazım. Komando olmak istiyorum bunun için hangi yolları izleyip nereye başvuru yapmak lazım. Hemen sonuçlanır mı başvurular.


1 Answers
admin Staff answered 2 sene ago

Öncelikle Gönüllü olmanız şarttır

Komando olabilmek için Özel Harekatçı ve hatta Özel Kuvvetlere girip Bordo Bereli bile olmak istiyorsanız eğer ilk başta gönüllülük esas alınmaktadır. Öncelikle ne istediğinizi iyi düşünün.Aklınızdaki bir heves veya hırs ise gelip geçici bir sevda ise kesinlikle fikrinizi baştan değiştirin ki geri dönüşü olmayan bir yola kesinlikle girmeyin.

Görünüşünüz ve fiziki durumunuz düzgün olması gerekmekte.

Genel bir inanışın aksine komando olmak için illaki uzun boylu,kaslı,iri yapılı tabiri caizse “Rambo Berke” gibi olmak gerekmiyor.Hatta bu inanışın aksine son zamanlarda uzun boydan ziyade normal boydaki askerler arasından daha çok komando seçilmeye başlanmıştır.Örneğin uzun boylu iri yapılı bir askerin çatışma esnasında bir kaya ardından sığmama ve görünme ihtimali daha çoktur ve normal boylu askerler ise bu konuda daha şanslıdır.Tabi çeviklik ve atiklik de boyla birlikte önemli bir etken.Yani kısacası aşırı kısa değilse boyunuz sıkıntı yapmaz fakat fizikte sadece boya bakılmıyor.Kilo,göz sağlığı,kulak sağlığı gibi etkenlerde çok önemlidir.


RASTGELE İÇERİKLER

Show Tv Pelin Karahan’la Nefis Tarifler Programı Başvuru Formu Böbrek Taşı Tedavi Yöntemleri Facebook Hesap Varisi Özelliği Snapchat Oturum Açma Sorunu Nasıl Çözülür? Mum Ağacı Ve Mum Ağacının Faydaları Euro Truck Simulator 2 Oyunu Sistem Gereksinimleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil