Kudret Narının Faydaları Nelerdir?

Ana Sayfa » Question » Kudret Narının Faydaları Nelerdir?
Soru – CevapCategory: Bilgi KütüphanesiKudret Narının Faydaları Nelerdir?
Kudret asked 1 sene ago

Kudret Narının Faydaları Nelerdir? Kudret Narı Nelere iyi gelir Kudret Narının Faydası hakkında sizlerden genel bilgiler istemekteyim. Teşekkürler..


1 Answers
admin Staff answered 1 sene ago

Kudret narı olarak bilinen bu meyvenin diğer adı da halk arasında acayip elma diye geçmektedir. Bu meyve kabak gibi uzanan ince gövdeli ve yaprakları el gibi parçalı bir meyvedir. Meyveleri oldukça büyüdükten sonra birbirinden ayrılarak yetişir. Bu meyveler 8-12 cm uzunluğunda 4-9 cm eninde uç tarafına doğru sivrileşen bir meyvedir. Muz gibi önce yeşil olan bu meyve daha sonra büyüdükçe sarı ve tam olgunlaştıkça altın sarısı halini almaktadır. İçerisinde ise nar gibi 20-30 adet şeklinde kırmızı fasulye tarzına benzer tohumu çıkmaktadır. Evde çocuklara yapılan veya yaşlıların tansiyon, kolesterol ve şekerini oldukça düzene sokan bir ilaç olarak ve zeytinyağıyla karıştırılarak kullanılır. Türkiye’mizin Afrika ve Asya’nın tropikal iklim bölgesi olarak Türkiye ve İtalya tarzı Akdeniz bölgesinde olarak genelde yetiştirilir. Türkiye de ise genelde Yalova, Bursa taraflarında yetişmektedir. Sonbaharda toplanan bu meyve taze yenilmektedir ve aynı zamanda tohumundan kudret narı yağı ve macunu da yapılabilmektedir. Bu kudret narı bitkisinin faydası ise şöyle bilinmektedir:
Bağırsağı hızlandırır ve idrara çıkmayı kolaylaştırır. Özellikle bağırsak problemi olan kişilerin tüketmelerinde faydası olmaktadır.
Karaciğerde ki yağlanmayı engeller ve karaciğere birçok etkisi de bulunmaktadır.
Vücuttaki tüm hücreleri yeniler.
Yanık, yara ve ağrısı olan bölgelere macunu iyi gelmektedir.
Aynı zamanda demir ve vitamin eksikliği olan çocuk ve yetişkinlerin tüketmesinde faydası olmaktadır çünkü bu meyve bol şekilde E vitamini içermektedir.
Hamile bayanlara veya yeni doğum yapmış annelere daha çok tavsiye edilmektedir çünkü bu bitki rahim yarasına ve hastalığına iyi gelmektedir.


RASTGELE İÇERİKLER

YouTube Nedir? Youtube’un Kuruluş Hikayesi Nedir? Survivor Sabriye Sinirlerine Hakim Olamadı 2017 Bayan Pantolon Modelleri Atv Karavan Başvuru Formu Doldur Limon Soslu İrmik Tatlısı Tarifi Hamilelik Düşük ve Sebepleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil