Sosyal Ağlarda Hesap Silme Yolculuğu

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Sosyal Ağlarda Hesap Silme Yolculuğu

Sosyal medyanın hayatımıza büsbütün dahil olduğu bu zamanlarda; beraberinde getirdiği problemlerle de baş etmek durumunda kalıyoruz. İnternet dünyasının insanlara sağladığı milyonlarca faydanın yanında; büyük de bir çöplük halinde devamlı olarak geliştiği, hiç kimsenin inkar edemeyeceği bir durumdur. Ki bu hususta özellikle son zamanlarda “hesap güvenliği” ile alakalı yayınlanan makalelerin epey bir arttığını görmekteyiz.

Sizlere ufak bir örnek vererek; yine bu örnek üzerinden yazımı şekillendirmek ve detaylandırmak istiyorum.. Hemen hemen tüm sosyal ağların kayıt olma bölümlerinin gün geçtikçe daha da basitleştiğini ve kolaylaştığını görmekteyiz. İnsanlar artık yalnızca kullanıcı adı, şifre ve mail adresi yazarak sosyal ağlara kayıt olabiliyorlar. Hatta bir tık öteye götürecek olursak; mobilin de yaygınlaşması ile beraber mail adreslerine de çok da fazla bir ihtiyaç kalmadığını görmekteyiz.

Hiç uğraştırmadan, sıkıntısız bir şekilde kayıt olduğunuz bu platformlarda hesap silme kararı aldığınızda ise çok farklı bir tablo ile karşılaşıyorsunuz. Büyük bir veri merkezi olan sosyal ağlar, iş hesap silmeye gelince kullanıcılarını inanılmaz yoruyor hatta ve hatta kararlarını değiştirmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar.

Bu durumun nedenlerini biraz düşünüp, yazının aşağısında bulunan yorum bölümünden bana aktarmanızı istiyorum. Eminim ki; bu konu üzerine tartıştığımızda, çok faydalı yorumlar ortaya çıkacaktır.

Facebook’ta Hesap Silmek

Facebook hesap silme konusunda en büyük kurnazlığı yapan sosyal ağdır diyebiliriz. Facebook’dan uzaklaşmak isteyen kullanıcılara “hesap dondurma” imkanı sunulduğu için; kullanıcıların büyük bir çoğunluğu bunu hesabı silmek olarak düşünmektedir. Lakin işin aslı hiç de öyle değildir. Öte yandan doğru bir yöntem izleyip hesabı silme işlemini başlattığınızda da; hesabın tamamen silinmesi 14 gün sürmektedir. Bunun sebebi diğer pek çok sosyal ağ platformunda da şahit olabileceğiniz “vazgeçme” hakkının size verilmesidir.

Instagram’da Hesap Silmek
Diğer sosyal ağlara nazaran instagram, kullanıcılarına bu konuda biraz daha kolaylık sağlamakta. Yakın bir zaman diliminde değiştirdiği reklam politikası hariç, her daim kullanıcısından taraf olan instagram hesap silme konusunda da çok bir zorluk çıkarmıyor.

Sadece resimlerinizi paylaştığınız, gizlilik konusunda çokça önemli bir yere sahip olan platformun; hesap silme konusundaki tavrı da epey önemli elbette.


Sosyal Ağlarda Hesap Silme Yolculuğu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram’ın Moda İkonları Bir Paylaşımla Ne Kadar Kazanıyor? Çocuklar Yaz Tatilini Nasıl Değerlendirmeli? GTA San Andreas Türkçe Yama Dosyaları İndir E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı? Şirinlerin Baş Düşmanı Olan Gargamel Kimdir ve Hakkında Detaylı Bilgiler Gta Vice City Eve Kız Atma Hilesi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil