Spor Nedir ? Spor Yapmanın İnsan Vücuduna Faydaları Nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » Spor Nedir ? Spor Yapmanın İnsan Vücuduna Faydaları Nelerdir?

Spor yapmanın önemini hepimiz biliyoruz. Spor yapıp zinde kalmak sizin elinizde. Sporsuz bir hayat şahsen ben kendi adıma düşünemiyorum bile. Her sabah mutlaka sporumu gerçekleştiririm.

Evet arkadaşlar sizler için Spor Nedir ve Bunun önemini belirten bir yazı yazmak istiyoruz. Mutlaka sporunuzu yapın ve eksik etmeyin diyorum.

Fit Olmak Nedir?

Dilimize yerleşmiş olan kelime anlamı ile “Fit” uymak, uygun olmak ve yakıştırmak anlamında kullanılmaktadır. Nevşehir de yapılan bir araştırmaya göre Fit olmanın iyi hissetmede temel unsur olduğunu göstermektedir.

Burada önemli olan formuna göre giyinmektir ve giydiğiniz kıyafetin sizlere yakışmasıdır. Enerjik, çekici, tarz sahibi olmak oldukça önemlidir. Şık giyinen bir bayan zaten hep şıktır. Bazıları fit işini çok iyi ayarlayıp konbin edebilmektedir. Öyle iyi bir konbin yaparlar ki gerçekten insanları bazen şaşırtabilmektedirler.

Sağlıklı olmak iyi bir şey dir. Form da kalmak her zaman iyidir.

Spor Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Genel olarak herkesin spor yapma ya da yapmama bahaneleri vardır. Acaba bu bahanelere gerçekten inanıyor musunuz? Evet bu bahaneler sabah erken kalkamamak, işten geç gelmek ya da eşine çoluğuna çocuğuna zaman ayırmak gibi bir çok farklı bahaneler üretenler oluyor. Ancak asıl burada önemli olan konu şudur. Spor sizi bundan sonra ki hayatınız da aileniz, sevdikleriniz, arkadaşlarınız bunlarla ilgili ileride daha iyi daha güzel zaman geçirmek adına yapmak zorunda olduğunuz şeylerdir. Tabi bu durumun maddiyat ile de ilgisi vardır.

Ama siz yine de bu tür bahanelere sığınmayın. Aileniz ve sevdiklerinizin mutlu olmasını istiyorsanız önce sizin mutlu olmanız lazım ki bu pozitif enerjiyi karşı tarafa da geçirmelisiniz. Aksi taktir de siz nasıl olursanız enerjinin karşı tarafa da aynı şekilde yansıyacaktır maalesef.

Yani sağlıklı olmak adına kalori yakmaya, kaslarını kuvvetlendirmeye, eklem kuvvetini arttırmaya gibi şeyleri kavrayan bu gibi şeyleri alan egzersizi ve hafta da 3 gün toplam da 25 dakika gibi bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirebilmektesiniz. Tekrar dediğimiz gibi bunu bir bahane edip kendinizi suçlamayın. Spor yapın zinde kalın.


Spor Nedir ? Spor Yapmanın İnsan Vücuduna Faydaları Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Turkcell Bayilik Şartları Nelerdir? Tart Kekten Ağlayan Pasta Tarifi Şevkat Yerimdar Oyuncu Kadrosu Tinder’da Ücretsiz Ülke Nasıl Değiştirilir? Instagram Çağrı Merkezi Mail ve Telefon Numaraları Şeftalili İrmik Pastası Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil