TEB Bankası Açılış Kapanış Saatleri

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » TEB Bankası Açılış Kapanış Saatleri

Türkiye’de kredi, kampanya ve yüksek faiz imkanı denildiğinde akla gelen TEB yani Türkiye Ekonomi Bankası ülkemizdeki ilk faaliyetine 1927 yılında başlamıştır. Sadece bankacılık sektöründe değil diğer sektörlerde de kendini kanıtlamış Türkiye için çok önemli olan bir Banka ağıdır. CEO’su Ümit Leblebicidir. Merkezi İzmit’tir. TEB’i kısaca özetledikten ve geçmişinden bahsettikten sonra şimdi banka açılış ve kapanış saatlerine kısaca göz atalım.

Banka Açılış ve Kapanış Saati Neden Önemlidir?

Neredeyse herkes bankalardan online veya direkt şubelerden kimi zaman döviz kimi zaman altın alım satımı yapmaktadır. Ancak bu işlemler bankalar açıldıktan veya kapandıktan sonra farklılık göstermektedir. Piyasalar kapalıyken döviz ve altın satış fiyatı artarken alım fiyatı düşer böylece banka kapalıyken alım satım yaparsanız edeceğiniz zarar neredeyse iki katına çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse TEB bankası saat 9.00 da açılıp 17.00 da kapanmaktadır. Sizin 1000$ paranızın olduğunu varsayalım gündüz TEB şubeleri ve online alım satım platformu açıkken dolar kuru alım fiyatı 3.54’ten işlem görürken şubeler kapandığında bu oran 3.48’lere kadar gerileyebilir böylece her 1 dolar için 6 kuruş zarar etmiş olursunuz.

TEB Bankası İşlem Saatleri

Az öncede belirttiğimiz gibi TEB sabah saat 9.00’da işlemlerini almaya başlamaktadır. Şubelerde personeller ve yetkililer 12.30’da öğlen arasına çıkarlar bu yasal yemek molasıdır. Bu sırada şubeye müşteri alınmazken kapıda sıra bekleyen insanları görebilirsiniz. 12.30’da başlayan öğlen arasının ardından 13.30’da şubeler geri açılır ve 17.00’a kadar işlem alınmaya devam eder ki 13.30-15.00 şubelerin en yoğun saatidir. Çünkü dışarda sabırsız insanlar beklemektedir. Bu sırada online işlemler devam etmektedir aynı zamanda Bankaların hemen dışında veya yanında yer alan ATM’ler 7/24 işlem yapmaya devam etmektedir. 0216 635 35 35 Türkiye Ekonomi Banaksının telefon hattıdır ve bankacılık işlemleriniz için 0850 200 0 666’yı tuşlayabilirsiniz.


TEB Bankası Açılış Kapanış Saatleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kilo Vermeye Yardımcı Bitki Çayları Kavrulmuş Tel Şehriye Salatası Tarifi Satın Alınan Evde Kiracı Varsa Bu Durumda Ne Olur? Hackintosh Mac Nasıl Kurulur? Kondisyon Bisikleti İle Zayıflama Mümkün Mü? TV8 Güle Güle Oturun Başvuru Formu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil