Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür Ve Nedenleri Neler

Ana Sayfa » Mobil » Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür Ve Nedenleri Neler

Evinizden işyerinizden ya da çok zaman geçirdiğiniz bir yandan iletişim kurmamızı sağlayan ve bizi diğer insanlarla görüşmemizi sağlayan telefonlara telefon olma özelliği kazandıran sisteme ”Telefon Şebekesi” denir.

Telefon Şebekesi Sorunu Nasıl Çözülür

Öncelikle denem ve yanılma yöntemleri ile ya da telefonumuzun imei numarasını kontrol ederek bu durumu çözebiliriz. Telefonumuzun imei kontrol yapmalıyız. İmei numarasını *#06# tuşlarını kullanarak telefonumuzun imei sini görebiliriz. Yapılan kontrollerde bir sorun yok ise sim kartımızı başka bir telefona takarak işlem yaparız. Sim kartımızda sorun yok ise farklı bir sim kartı telefonumuza takarak kontrol ederiz. Cihazınız fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca varsa yazılım güncellemesi yapmalısınız. Bu yaptığımız kontrollere rağmen hala sorun devam ediyor ise telefonumuzda teknik bir sorun olduğu ve teknik servisimizden yardım alamız gerekiyor demektir.

Telefon Şebekesi Sorunlarının Nedenleri

Telefonumuza atılan imeiklonlamadan dolayı şebeke olmaması, telefonumuza atılan yazılım sürümünün derlem ya da herhangi bir başak markanın yazılım sürümünü kullanma, telefonumuzu hard reset işlemi aracılığı ile sıfırlama sonucu atılanimei ve yazılım güncelleşmelerinin kaybolması, telefonumuzdaki bant yetersizliği ve uyumsuzluğu, telefonlarda yaşana sim kart kaynaklı sorunlar, sim kartın takıldığı bölge belki de en hassas bölgelerden biridir. O yüzden sim kartın takıldığı yeri kontrol ederek kırılma var mı yok mu tespit etmeliyiz. Bu yüzden çekmiyor olabilir telefonumuz buna dikkat etmeliyiz. Telefon operatörünü de nedenler arasında yazabiliriz, sim kart çipi arızası, bu çip sim kartın olduğu bölümde bulunur.

Sim kartın sağlıklı çekmesine neden olacak bir bölümdür. Bu bölümün herhangi arızası olduğunda bu tarz şebeke sıkıntıları muhtemeldir.Bunların dışında operatörlerden kaynaklı durumların da sorunlar oluşturması söz konusudur. Bazı operatörler merkezi yerlerde iyi sinyal sağlarken, köy gibi yerlerde sinyal sorunu yaşamanıza neden olabilir. Bazı durumlarda da şehir içinde bile zayıf sinyal sorunu yaşayabilirsiniz.


Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür Ve Nedenleri Neler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati Gitti Gidiyor Müşteri Hizmetleri İletişim Numaraları En Yeni 10 Lüks Yolcu Gemisi Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme Android Bildirim Sorunu Nasıl Çözülür? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil