Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli?

Ana Sayfa » Bayanlara Özel » Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli?

Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli?

Topuklu ayakkabılar bayanlar için vazgeçilmez aksesuarlardandır. Topuklu ayakkabılar ile yürümek ne kadar zor olursa olsun birçok kadın günlük yaşamında topuklu ayakkabı kullanmaktadır. Fakat birçok kişi topuklu ayakkabı ile yürümenin kurallarını bilmemektedir. Bu da rahat ve estetik olmayan bir yürüyüşü ortaya çıkarmaktadır.

Topuklu Ayakkabı İle Nasıl Rahat Yürünür?

10-15 cm’den daha uzun topuğa sahip olan ayakkabılarla yürümek her ne kadar zor olsa da rahat yürümek için bazı yöntemler vardır. İşte bu yöntemlerden bazıları:

Ayakkabının Tabanlarını Zımparalamak

Topuklu ayakkabıların tabanları hafifçe zımparalandığı takdirde kayarak düşme riski azalacak ve daha cesaretli yürünebilecektir.

Bu zımparalama işlemi hafifçe, bastırmadan uygulanmalıdır.

Pratik Yapmak

Özellikle yeni alınan ve daha önce hiç giyilmemiş ayakkabıları evde giyerek pratik yapmak ayakkabıya alışmayı sağlayacaktır. Böylelikle, dışarıya çıkıldığında daha kolay yürünecektir. Ayrıca ayakkabıyı farklı zeminlerde denemek ileride ayakkabı ile ne kadar zor ya da rahat yürünebileceğini göstermektedir.

Küçük Adımlar Atmak

Topuklu ayakkabı ile yürürken adımları büyük değil küçük küçük atmak hem düşme riskini ortadan kaldıracak hem de yorulmayı engelleyecektir.

Önce Topuğa Basmak

Adım atarken önce topuğa daha sonra tabana basmak topuklu ayakkabı ile yürümenin en önemli şartıdır. Bu hareket dengede durmayı sağlayacaktır. Fakat bu hareketi merdivende uygulamak doğru değildir, Merdivenden inerken topuk ve ayak ucu aynı anda yere değecek şekilde olmalıdır. Merdiven çıkarken ise ağırlık ayak ucunda olmalıdır.

Doğru Ayakkabı Seçimi

Topuklu ayakkabının platformlu ve 10 cm’den daha uzun olmaması daha rahat bir yürüyüş gerçekleştirmek için gerekli olan özelliklerdendir. Ayakkabı seçerken bu özelliklere dikkat edilmelidir.

Yürürken Dik Durmak

Topuklu ayakkabı ile yürürken dik durmak ve dümdüz karşıya bakmak yürüyüşü kolaylaştıracaktır. Aynı zamanda bu yürüyüş şekli bireylerin daha özgüvenli durmasını sağlayacaktır.


Topuklu Ayakkabıyla Nasıl Yürümeli? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? Samsung Galaxy Note 8’in Yeni Görselleri Ortaya Çıktı Nezle Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Fox Tv Ne Seninle Ne Sensiz İletişim ve Başvuru Formu 2017 Yeni Bikini Modelleri Windows 10’da Aile Hesabı Ayarları Nasıl Yapılır

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil