Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Ana Sayfa » Mobil » Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür?

Teknoloji devleri birbirleriyle giriştikleri rekabet neticesinde yeni özellikler ile alıcılarının karşısına çıkmaktadırlar. Her yeni üretim de yeni özellikler ortaya çıkaran şirketler bu sayede yarış içinde lider olmaya çalışıyorlar. Apple’ın ürettiği Iphone 5s ile hayatımıza giren touch ID kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Touch ID Nedir?

Apple Iphone 5s ile hayatımıza giren touch ID kısaca parmak izi okuyucusudur. Son teknoloji ürünler içerisinde yer alan bu uygulama ile güvenlik aşılamaz derece de güvenli duruma gelmiştir. Touch ID teknolojisine sahip olan cihazların içerisinde parmak izini okuyabilen teknolojik aletler bulunmaktadır. Kullanıcı buraya parmağını okuttuktan sonra cihaz bu parmak izini şifre olarak tanımlar hafızasında tutar ve neticede cihaz ile işlem yapacağı zaman parmak izini cihaza tanımlatıp bu sayede cihazın ekran kilidini açarak işlemini yapabilir. Aynı zamanda aynı işlem ile işi bittikten sonra cihazın ekranını kapatabilir. Touch ID teknolojisi telefonun sahibi isterse farklı bir kişinin parmak izini de tanımlayarak bu sayede işlem görebilir. Yani bu teknoloji ile birden fazla parmak izi tanımlaması yapılabilir. Dikkat edilmesi gerek durum ise touchID’nin aktif hale getirilirken cihazın otomatik olarak istediği 4 haneli şifredir. Bu konuya ayrıca önem verilerek ve de kimse ile paylaşmayarak şifre kurulmalıdır. Bu şifrenin istenme sebebi herhangi bir duruma karşı önlem amaçlıdır.

Touch ID Sorunu Çözümü

Touch ID problemi ıslak el ile ya da egzersizden sonra veya yemek pişirirken yani elinizin normal olmadığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Nedeni ise cihazın home mekanizmasının parmak izini doğru algılayamamasından kaynaklanır. Elinizi temizledikten sonra cihaz işleme yanıt verir. Fakat bazı durumlarda asıl sorun bu olmayabilir. Mesela cihazın kalibrasyonun da bir problem olabilir. Yani cihazın uzun dönem kullanılması ya da aldığı darbe neticesinde bazı parçalarının kullanılamaz duruma geldiğinde ortaya bu sonuç çıkabilir. Bu gibi durumlarda cihazı yeniden başlatmak veya uzman kişiye göstermek olacaktır.


Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Domates Suyunun Faydaları Müge Anlı Tatlı Sert İletişim Bilgileri Düzleştirici Ve Maşa İle Su Dalgası Nasıl Yapılır? 1 Ay Şarj Etmeden Kullanılabilen Telefon Nokia 105 TRT 1 WhatsApp Hattı ve İletişim Bilgisi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil