TTNET Adsl Kota Sorgulama Ve Öğrenme

Ana Sayfa » İnternet » TTNET Adsl Kota Sorgulama Ve Öğrenme

Bilindiği üzere Bilgi Teknolojileri ve İletişimi Kurumu’nun internet kotası ile alakalı son yaptığı değişiklik geçen hafta yürürlüğe girdi. Bu değişiklik ile birlikte internet kullanıcıları kotalı, AKN’li ve kotasız, AKN’siz ve kotasız olarak üç kategoriye ayrıldı. Kotalı kullanıcılar internet servis sağlayıcılarından belirli bir kota için anlaşarak aylık bu kotaya göre fatura ödemeyi taahhüt edenlerden oluşuyor. Bu gruptakiler anlaştıkları kotayı aştıklarında faturalarında ekstra kullanım bedeli ödemek zorunda kalacaklar. İkinci grupta olanlar, yani AKN’li ve kotasız olanlar ise aylık belirli bir AKN için anlaşan, bu AKN’yi geçtiklerinde ise internet hızları düşürülecek olan kişilerden oluşuyor. Bu kullanıcıların kota aşma konusundaki sınırlılıkları faturada ekstra kullanım bedeli değil, kotayı aşmaları durumunda internet hızlarının bir sonraki fatura dönemine kadar düşürülmesidir. Üçüncü ve son grupta ise hem AKN’siz hem de kotasız olarak internete erişim sağlayabilecek kullanıcılardır. Bu kullanıcılar için herhangi bir sınırlılık söz konusu değildir. TTNET kullanıcıları da bu üç kategoriden birini seçip internetlerini kullanabilirler. Peki,kotalı internet kategorisini tercih edenler kalan kotalarını nasıl öğrenebilirler?

Online Olarak Öğrenme

Türk Telekom, kullanıcılarınakota sorgulama işlemi için online ve telefonla sorgulama hizmeti vermektedir. Burada ilk olarak online sorgulama işlemi anlatılacaktır.

Öncelikle Türk Telekom’un internet sitesine girilmesi gerekir. Siteye girdikten sonra sağ üst köşede “Online İşlemler” butonu görülebilir. Butonun üzerine gelindiğinde aşağı doğru açılan bir sekme çıkacaktır. Bu sekmede “İnternet” butonuna tıklanır. Ekrana kullanıcı e-mail adresini ve şifresini girilmesini isteyen bir sayfa gelecektir. Kullanıcılar bu bilgilerini biliyorlarsa doğru bir şekilde girmeli ve sonraki aşamaya geçmelidir. Bu bilgiler bilinmiyorsa Türk Telekom müşteri hizmetlerinden destek alınabilir. Bilgiler girildikten sonra açılan pencerenin sol üst kısmında “Hızlı İşleme Bak” yazan bir arama kısmı görülecektir. Buraya “kota sorgulama” yazılarak aranıp kalan kota bilgisine ulaşılabilir.

Online Canlı Destek

Türk Telekom’un internet sitesine girildiğinde sayfanın sağ veya sol alt köşesinde online canlı destek sohbet balonu çıkacaktır. Bu kısımdan müşteri temsilciniz ile canlı olarak konuşabilir ve her türlü dilek ve şikâyetinizi iletebilirsiniz.

Telefonla Sorgulama

Türk Telekom, kullanıcılarına kota bilgisini sorgulama için müşteri hizmetleri yolu ile de hizmet vermektedir. Bunun için 444 1 444 numaralı telefon aranarak destek alınabilir.


TTNET Adsl Kota Sorgulama Ve Öğrenme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Hamilelik Öncesinde Alınması Gereken Vitaminler Kanal D Şule İle Vitrindekiler İletişim Bilgileri Show Tv Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgileri Tost Tarifi, Tost Nasıl Yapılır? 2017 Salon Takımı Modelleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil