Türkiye de Wikipedia’ya Nasıl Girilir?

Ana Sayfa » Bilgi Arşivi » Türkiye de Wikipedia’ya Nasıl Girilir?

Türkiye de Wikipedia’ya Nasıl Girilir?

Türkiye’de Wikipedia’ya konulan erişim engelleri ne yazık ki devam etmektedir. İnternet üstünde muhtelif konularda malumat arayan kullanıcılar Wikipedia’ya girebilmek içerisinde birçok takla atıyor. Ancak Türkiye’deki isimiyle Vikipedi’ye giriş yapmadan Vikipedi sayfalarını göstermek olası.

Google’da bir mevzu üstüne arama yaptığınızda sıklıkla karşınıza Wikipedia sayfaları çıkmaktadır. Google arama neticelerinde doğrudan Wikipedia özgün sayfalarına tıklarsanız Wikipedia’ya giriş yapamazsınız. Bunun adına arama neticelerinde sayfanın önbelleğini görmek için içerisinde tıklayarak sayfanın Google önbelliğine alınmış durumunu görüntüleyebilir ve böylelikle aradığınız verilere kolaylıkla sahip olabilir ve erişebilirsiniz.

Wikipedia’ya girmek için farklı ve değişik yöntemler kullanabilmeniz mümkün. Genel olarak ise uygulanan prosedür VPN uygulamları kullanarak giriş yapabilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuz üstünden Wikipedia’ya giriş inşa etmek istiyorsanız Google Play yada App Store uygulamaları vasıtası ile VPN programlarını indirerek Wikipedia’ya kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz. Gezintiniz böylece aksamamış olur.

Bilgisayarınız üstünden giriş yapabilmek için ise VPN programı edinmelisiniz. Eğer VPN programı yada herhangi bir program üzerinden girmek istemiyorsanız Google Tercüme sitesi üstünden de giriş yapabilirsiniz.

Yapmanız istenen sizden yalnızca Google Tercüme sitesine giriniz ve ardından ilk kısma https://tr.wikipedia.org/ yazınız. Daha sonra ise link’e tıkladığınız da şayet wikipedia internet web sayfasına kolaylıkla girişi sağlayabilirsiniz.


Türkiye de Wikipedia’ya Nasıl Girilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Knight Online Steam Edition Facebook Hesap Varisi Özelliği Android Telefon Yedekleme Nasıl Yapılır? Bimcell Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır? İlyas Yalçıntaş – Gel Be Gökyüzüm Şarkı Sözü ve Klibi Windows 10 Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil