Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Otomatik video oynatma, Twitter’a üye olduğunuzda varsayılan ayar olarak bulunmaktadır. Bu özellik sınırsız internet bağlantısı olan kullanıcılar için sorun olmasa da özellikle mobil kullanıcıları, data paketleri yönünden zorlamaktadır. Mobilden Twitter’ı aktif bir şekilde kullanıyorsanız, kısa zamanda kotanızı doldurabilirsiniz. Bu sebepten ötürü bu özelliğin kapatılması mobil kullanıcılar için elzemdir. Bu sayede hangi videoyu açıp açmayacağına kullanıcı karar verebilir ve data paketlerinde ciddi tasarruf sağlanabilir. Data paketlerindeki tasarrufun yanında pil süresinde de ciddi bir fark yaratacaktır. Çünkü otomatik açılan videolar pil ömrünü %25 civarında azaltmaktadır.

Öte yandan, bu özellik yüzünden insanlar istemedikleri içeriklere sahip videolarla karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle şiddet içerikli videoların insanların ruhsal durumlarında yaptığı etki göz önüne alındığında otomatik oynatma özelliğinin travmalara varabilecek etkisi görülebilmektedir.

Twitter Neden Otomatik Video Oynatma Özelliğini Getirdi?

Facebook, İnstagram gibi sosyal medyanın dev markaları otomatik video oynatma özelliğini getirmişti. Twitter’da rekabette geri kalmamak adına bu özelliği kullanıcılarına sunmuştur. Yapılan araştırmalar, bu özellik ile videoların izlenme sayılarının arttığını göstermiştir. Çoğu kullanıcı bu özelliği sevmediğini söylese de istatistikler tam tersini ifade etmektedir. Twitter’da videolar otomatik olarak önce sesi kısık olarak oynatılacak. Daha sonra kullanıcı isterse sesini açıp videoyu izleyebilecektir. İnternet bağlantısının zayıf olduğu durumlarda ise bu özelliğin kendiliğinden devre dışı kalması planlanmıştır. Bunun yanında, bu özelliği kullanmak istemeyen kullanıcılar bu özelliği ayarlar menüsünden kapatabilecektir.

Twitter’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Twitter’da otomatik video kapatma özelliği basit birkaç işlem ile kapatılabilir. Öncelikle hesaba giriş yapmak gereklidir. Hesaba giriş yaptıktan sonra ‘Ayarlar’ kısmına gidin. Ayarlar kısmında bulunan ‘İçerik’ kısmında yer alan ‘Video Autoplay’dekitiki kaldırın ve ‘Kaydet’e basın. Bu aşamada değişiklerin kaydedilmesi için şifreniz istenecek. Şifreyi girdikten sonra ‘Değişikleri Kaydet’e tıklayarak otomatik video oynatma özelliğini kapatmış olursunuz.


Twitter Otomatik Video Oynatmayı Kapatma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Karnıyarık Nasıl Yapılır, Karnıyarık Tarifi Nedir? Görmüş Olduğunuz Rüyaların Gerçek Anlamları Nelerdir? Tuzlu Burgu Kurabiye Tarifi Süper Lig yeni hafta puan durumu Migren Ağrısı İçin Havuç Suyu İçin Efsane Aksiyon Oyunu Max Payne 4 Çıkmaya Hazırlanıyor

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil