Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Sosyal Ağlar » Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır?

Twitter 2006 yılında JackDorsey tarafından geliştirilmiştir. Bir sosyal ağ olmasının dışında mikroblog özelliğindedir. 180 karakterle özgür fikir paylaşma platformu olarak değerlendirilmektedir. Özgür bir platform olsa bile bu tweetler yüzünden gözaltına alınmak mümkün. Ülkelerin yasaları gereğince bu konuda hapse bile girmek mümkün. Bazı durumlarda tweetleri düzenlemek ya da tweetleri silmek gerekebiliyor. Twitter gelişmiş bir sosyal medya platformu. Bu sebeple birçok uzantı, eklenti, yönetimsel araçlara ya da bu alanlara yatırım yapmış firmalar sayesinde hesap kontrolü yapabilen uygulamalara sahip. İşte TweetEarser ve TweetDelete de bunlardan birkaçı.

TweetEarser Nedir?

TweetEarser kullanıcıya twitter hesabı üzerinden giriş yaptırdıktan sonra tüm tweetlerini görüntüleme imkânı sunuyor. Bu tweetleri görüntüledikten sonra filtreleme özelliğine de sahip oluyorsunuz. Kelime, tarih vb. bir duruma göre yaptığınız aramalar sonucunda çıkan sonuçlardan dilediğinizi seçip silebiliyorsunuz. Bunun haricinde başkalarının tweetlerine yaptığınız retweetleri de kaldırmanız mümkün. Belirli ödeme planlarına sahip bu uygulama ücretsiz sürüme de sahip. Yapılması gereken şey öncelikle twitter hesabıyla giriş yapmak. Ardından bu hesapta aranması gereken kelime ya da tarih gibi filtrelemelerin yapılmasından vetweetleri seçtikten sonra tweetleri silmek.

TweetDelete Nedir?

TweetDelete son 1 yıl içerisinde atılan tüm tweetleri topluca silebilme imkânı tanıyor. Yukarıda tanıtılan TweetEarser kadar etkin bir program olmadığını belirtmekte fayda var. TweetDelete gibi bir arama yapıldıktan sonra giriş sayfasına ulaşmak mümkün. Bu bağlantıya tıklayarak twitter hesabınız konusunda yetkilendirmeniz gerekiyor. “Sign in withTwiter” bağlantısına tıklayarak bu uygulamaya izin vermeniz gerekmekte. Daha sonrasında bu uygulama sayesinde silme işlemine başlayabilirsiniz. Bu uygulama sadece kişinin kendi attığı tweetleri silmeye yaramaktadır. Bu uygulamanın eksik yanlarından biri de retweetleri silme seçeneğinin bulunmamasıdır.


Twitter’da Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Saç Boyası Abdest Geçirir Mi Nihat Hatipoğlu Yağ Yakıcı Kilo Verdiren Diyet Kahve Tarifi Dünyadaki En Tehlikeli Böcek Türleri Nelerdir? Patatesli Rulo Milföy Böreği Tarifi Akıllı Telefonlarınızı Daha Güvenli Yapacak 6 Uygulama Kuyumcular Kaçta Açılıyor 2017-2018 Açılış Saati

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil