USB Bellek Kullanımının Altın Değerinde 6 Faydası Nelerdir?

Ana Sayfa » Teknoloji » USB Bellek Kullanımının Altın Değerinde 6 Faydası Nelerdir?

Flash bellek, flash sürücüsü gibi adları da olan kullanımı kolay taşınabilir portatif olma özelliğiyle bilgilerinizi depolayan ve size 256 GB hafıza alanı sunan USB1.1 veya USB2.0 arayüzüyle size ulaşan küçük alete USB Bellek denir.

USB Bellekler Nasıl Kullanılır?

USB Bellekler bilgisayarlarda fotoğraf makinelerinde tabletlerde ve USB girişi(portu) olan tüm sistemlerde çalışır. Çalışma sistemi ‘’tak çıkar’’ şeklindedir. Flash sürücüsünü taktığınız anda sistem onu yürütür ve içinde sakladığınız veya saklayacağınız bilgilerinize erişim sağlarsınız.

USB Bellek Kullanımının 6 Faydası Nelerdir?

1.Bilgi Taşıma Faydası;

USB Bellekler istediğiniz fotoğrafı, belgeyi, videoyu, filmi yanınızda taşıma kolaylığı sunar. Örneğin bir slâyt sunumunuzu evde hazırlayıp USB Belleğinize yüklerseniz ofiste aynı sunumu açabilirsiniz.

2.Tek Bir Bilgisayar 2 İşletim Sistemi;

USB Belleğinize yüklediğiniz herhangi bir işletim sistemini farklı bir işletim sistemi olan bir bilgisayara taktığınız zaman artık o bilgisayarda USB Belleğinizde olan işletim sistemini de kullanabilirsiniz.

3.Program, Uygulama, Oyun Taşıma Faydası;

USB Bellekler sayesinde istediğiniz program dosyalarını USB belleğe yükleyip taşıyabilirsiniz. Bu program dosyaları oyun veya uygulama olabilir. Örneğin bir arkadaşınıza gidip herhangi bir oyun dosyalarını sürücünüze kopyalayıp evinizdeki bilgisayar yüklerseniz oyun sorunsuz bir şekilde çalışır.

4.Güç Kesintisine Karşı Dayanıklı Olma Faydası;

USB Belleklerin en güzel yanlarından biri olan özellik bu özelliktir. Anlık bir güç kesintisi olsa dahi içindeki içerdiği bilgileri asla kaybetmeyen ve hatta üzerine tekrar verilerin yazılıp silinebildiği bellek çeşididir.

5.Portatif Olma Kolaylığı;

En önemli özelliklerinden biri olan portatiflik USB Belleği kolay taşıyabilme özelliği sağlıyor. Örneğin büyük bir hard diski cebinize koyup taşıyamazsınız ama USB Belleğinizi cebinize koyup kolayca taşıyabilirsiniz.

6.Herhangi Bir Aygıtınızı Yedekleme Kolaylığı;

USB Belleğinizin en iyi yanlarından biri olan yedeklemeye olanak sağlaması size çok yarar sağlayacaktır. Örneğin telefonunuzun hafızası doldu ve artık hiçbir veri kabul etmiyor burada yapacağınız tek iş telefonunuzu ve USB Belleğinizi aynı bilgisayara bağlayıp verileri aktarma verilerinizi aktardıktan sonra işlem tamamlanacaktır.

UYARI: Telefonunuzdaki bilgileri USB Belleğinize yükledikten sonra Belleğinizi tüm cihazlara takmamaya özen gösterin; şayet virüs girme olasılığı çok yüksek.


USB Bellek Kullanımının Altın Değerinde 6 Faydası Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Atv – Whatsapp İhbar Hattı İletişim Bilgisi Android Rehberinizi iPhone’a Nasıl Aktarırsınız? Telefon Şebeke Sorunları Nasıl Çözülür Ve Nedenleri Neler Bimcell Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır? Windows 10 Görev Çubuğunu Nasıl Kişiselleştirirsiniz Windows 10’da Aile Hesabı Ayarları Nasıl Yapılır

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil