Uykusuzluk Sıkıntısına İyi Gelen Doğal Besinler Nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » Uykusuzluk Sıkıntısına İyi Gelen Doğal Besinler Nelerdir?

Uykusuzluk Sıkıntısına İyi Gelen Doğal Bitkiler Nelerdir? Bazı gıdılar uyumanız için size yardımcı olur bunların en başında ise süt gelmektedir.

Bununla beraber, Ton balığı, enginar, badem, yumurta ve patatestir. Hemen uyumak istiyorsanız bu besinleri aşırıya kaçmamak şartı ile az miktar da tüketip uyumayı deneyebilirsiniz. Şunu da kesinlikle unutmayın saat 20:00 dan yani akşam 8’den sonra hiç birşey yiyip içmeyin.

Odanıza girdiğiniz de rahat edebileceğiniz şekilde tasarlanmış ve sessiz bir ortam olmasın da büyük fayda var. Gürültü bir ortam da zaten ister istemez uyumak imkansız gibi birşeydir. Işık ve Ses genelde uyku kaçıran etkenlerdir.

Gece tuvalete giderken dahi ana ışığı kesinlikle açmayın uykunuzu kaçırabilir. Bunun yerine gece lambasını tercih ediniz.

En önemli etkenlerden birisi ise kesinlikle sigarayı azaltın veya bırakabiliyorsanız kesinlikle bırakmanızı tavsiye ederim. Çünkü nikotinin etkisi uykuyu açabilir belli bir süre sizi uykunuzdan edebilir.

Evde evcil hayvan besliyorsanız eğer kendi odanıza kesinlikle sokmayın. Çünkü evcil hayvanların yeri yatak odası ya da yatak değildir.


Uykusuzluk Sıkıntısına İyi Gelen Doğal Besinler Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

USB Type-C Nedir, Avantajları Nelerdir? Göz Nezlesine Ne İyi Gelir? Apple Music Ve Spotify İçin Uyku Zamanlayıcı Nasıl Ayarlanır? uTorrent Programı Bilgisayardan Nasıl Temizlenir? Yapay Zeka ve Chatbot Teknolojisi Nereye Gidiyor? Peynirli Pamuk Poğaça Tarifi

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil