VPN Kullanmanız İçin 10 Neden

Ana Sayfa » İnternet » VPN Kullanmanız İçin 10 Neden

VPN basit bir açıklama yapılacak olursa sanal ( özel ) ağ olarak adlandırılabilir. Uzun açılımı ise Virtual Private Network olarak geçmektedir.

Neden VPN Tercih Edilmeli?

VPN bilgisayarınız ile yanı başında olmadığınız bilgisayara bağlanmak için aracı görev göstermektedir. Bunun sonucu olarak en önemli özelliği siber saldırılara karşı korunmak için etkin bir uygulamadır. Madde madde açıklamak gerekir ise;

1) Siber saldırılardan korunmanın en etkili yöntemi: teknolojinin geliştiği ve her işin artık internet ağı üzerinden yapıldığı düşünülürse sizin sisteminizi çökertmek isteyecek dış güçlere karşı bilgisayarını ve bilgilerini korur.

2) Her insana açık wi-fi olan yerlerde rahat bir şekilde sörf yapabilirsiniz:Bir cafede ya da restoran ta wi-fi ile bağlandığınız zaman gönül rahatlığı ile internette gezebilmeimkanı sağlar.

3) Konum kısıtlamalarını aşmanızı sağlar:Yabancı ülkelerde ki herhangi bir teknolojik içeriğe ulaşmak için o ülkede yaşamınıza gerek kalmaz. VPN ile bu sorunu aşabilirsiniz.

4) Yasaklanmış olan sitelere kolay erişim imkanı:Ülkenizde yasaklanmış olan sitelere girebilmek için VPN kurmanız yeterlidir.

5) Konum tabanlı ücretlendirmeleri aşabilirsiniz: Bazı firmalar aynı ürün için web tarayıcısına göre fiyat farklılığı gösterebiliyor. Bunu aşmanıza yardımcı olacaktır.

6) Şifreleme yapabilmek:İnternet üzerinden gönderdiğiniz bütün bilgilerini isterseniz şifreli gönderebilirsiniz.

7) Online oyunlarda hız sıkıntısı yaşamazsınız:VPN aynı zamanda oyun hızınızı etkilemektedir.

8) Bazı sohbet programlarında şifreleme özelliği kullanılabilir:Şifreleme özelliğini sohbet ettiğiniz programlarda da kullanabilirsiniz.

9) Özel iletişim:Grup sohbet araçları bazen hackerlerin ve casusların eline geçebilir. VPN ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz

10) Torrent etkinliğinizi gizli tutabilmenize imkan sağlamaktadır:Servis sağlayıcınız torrentleri yavaşlatabilir, VPN kurarak bu yavaşlığı ortadan kaldırabilirsiniz.

Yukarıda sayılan 10 maddelik açıklama insanların aslında sanal alemde rahat edemediğinin bir göstergesidir. Her türlü virüslere karşı korunmanın çeşitli yollarını aramak yerine VPN kurarak her türlü saldırıdanbilgisayarını koruyabilirsiniz.


VPN Kullanmanız İçin 10 Neden - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Web Sitesi Google Search Console ‘a Nasıl Eklenir? 15 Temmuz 2016 – Darbe Girişimi TEOG Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir? Yapay Zeka Teknolojisi Şirketleri Nasıl Zengin Edecek? Fox Tv Ne Seninle Ne Sensiz İletişim ve Başvuru Formu Turkcell Bayileri Kaçta Açılıyor 2017 2018 Açılış Saatleri

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil