Vücuttaki Çürükler Nasıl Geçer?

Ana Sayfa » Sağlık » Vücuttaki Çürükler Nasıl Geçer?

Vücuttaki çürükler genelde düşme, vurma, kaza yapma sonucu ortaya çıkar oluşan bu çürükler minimum bir hafta veya iki haftada anca geçer bu morlukları daha kısa zamanda kaybetmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Çürükler için ilk yapılması gereken çürüyen yere buz tedavisi uygulanması çürüyen yeri ve morlukları o an için azalmasına sebep olacaktır. Düşme sonucu oluşan morluk veya çürükler için buz tedavisi uygulaması yapıldıktan sonra ilk tedavi 24 saat sonra yapılmalıdır. Çünkü o anın sıcaklığıyla morlukların ve çürümenin nasıl olacağını tahmin edilmemekte ve sıcaklığı ile anlaşılmamaktadır.

Doğal Yöntemler

Kaza veya çarpma sonucu oluşan çürükler için doğal yöntemler kullanılması daha avantaj olacaktır. Bulunduğunuz yerde veya mekanda ilaç tedavisi hemen uygulanamayacağı için doğal yöntemlere başvurmanız sizin adınıza faydalı olacaktır. Mesela ormanlık bir alanda arabanızla yolculuk yapmaktasınız ve kaza yaptınız yapılan kaza sonucu vücudunuzda morluklar buna bağlı olarak çürüme meydana gelmektedir. İlk yapılacak işlem buz tedavisi ve doğada bulunan bitkiler.

Doğa Bitkilerinin Faydaları

Doğada hastalığa çok fayda sağlayan bitkiler bulunmakta ve bu bitkiler arasında çürüklere de iyi gelen bitkiler yerini almaktadır. Çürüklere iyi gelen bitkiler arsında soğan başta gelmekte ve ilaç tedavisinde genel olarak kullanılmaktadır. Soğanı çürüyen yere sardığınız takdirde çürüyen yaranın acısını alacak ve iyileştirmek için zemin sağlayacaktır. Gelinen son noktada ilaç tedavisi artık hastalıklara cevap verememekte buna bağlı olarak insanlar doğal yöntemlere başvurmaktadır. Bunların arasında yumurta yanmış morarmış yerlere çok iyi geldiği görülmektedir. Yumurtanın akını alıp sarısını yüksek ateşte yakarak pişirmelisiniz pişirdiğiniz yumurtanın sarısını gerçek zeytin yağı ile birlikte çürüyen yere sardığınız zaman 1 hafta sardığınız yerde kalmasına özen göstermeniz faydanıza olacaktır.

Çürüyen yere iyi gelen diğer bitkiler arasında sarımsak da yerini almıştır. Sarımsak çürüyen yere sarılmalıdır, sarılan sarımsak çok faydalı olduğu düşünülmektedir.


Vücuttaki Çürükler Nasıl Geçer? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Bebeğinizin Zeka Seviyesi İçin İyotlu Tuz Tüketin Beyazlamış Olan Saçlar Nasıl Eskisi Gibi Olur? Yüzme Sporu Ve Yüzmenin Faydaları İlişkinizde Genel Problemleri Anlatan Nefis Görseller Touch ID Sorunu Nasıl Çözülür? Güzel ve Çirkin (Beauty and the Beast) Filmi Fragmanı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil