Web Sitesi (Blog) Nedir, Nasıl Oluşturulur

Ana Sayfa » İnternet » Web Sitesi (Blog) Nedir, Nasıl Oluşturulur

Arkadaşlar herkese merhaba bu yazımız da sizlere blog nedir ve nasıl oluşturulur. Nelere dikkat etmek gerekiyor bu gibi ince ayrıntılara girmek istiyorum. Öncelikle blog nedir buradan bir başlayalım isterseniz.

Blog Nedir?

Blog, bazı kategoriler den oluşan insanlara faydalı bilgiler vermeyi amaçlayan internet sayfalarına blog ismi verilmektedir.

Bir internet sitesi açmaya karar verdiniz. Peki şimdi ne yapacaksınız?

Blog Nasıl Oluşturulur?

Evet arkadaşlar bir blog açmaya karar verdiniz. Şimdi yapmanız gereken öncelikle size ihtiyacınız olan Domain ve Host tur. Domain (alan adı) denektir. Hosting ise (barınma yeri) anlamına geliyor.

Bu ikisini aldıktan sonra zaten çok pahalı bir şey değiller. Şimdi sıra siteyi kurma aşamasına geldi. Sizlere tavsiyemiz arkadaşlar WordPress yazılımı ile siteyi oluşturmanızdır.

Çünkü dünya çapında blog ve portallar için en yaygın olarak kullanın bu yazılımdır. Ayrıca bu yazılımın bir çok eklenti desteği de mevcuttur bunu da unutmamanızı öneririz.

Evet siteyi kurduk. Şöyle güzelinde de premium destekli bir tema alıp yükledik. Bunun yanında site için gerekli olan eklentileri de ayarladıktan sonra sıra Web sayfanızı Arama Motorlarına kayıt etmek kalıyor.

Dünya çapında en yaygın olarak kullanılan arama motoru Google dır. Diğer arama motorlarına nazaran Google bir kaç adım önde  olduğunu söyleyebiliriz. Ancak gelişi güzel legal olmayan işler çevirirseniz bu konu da Google amcanın asla affı yoktur. Bunu da unutmayın lütfen.

Peki bu legal olmayan şeyler  nelerdir diye soracak olursanız hemen kısacık bu konudan sizlere söz etmek isterim.

Google arama motoru her geçen gün kendini yenilemekte ve sizlere en alakalı sonuçları göstermek için sürekli Algoritmasını yenilemektedir.

Ancak arkadaşlar burada dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler den biri Google’ ı asla aldatmaya kalkmayın. Senden benden daha akıllıdır. Burada aldatma maksadı Google da üst sıralara çıkabilmek için binbir çeşit hilelere başvuranlar oluyor ve sonucunda ise tabi ki o kaçınılmaz gerçek olan Google ban ile karşılaşıyorlar. Siz siz olun doğruluktan asla vazgeçmeyin zaten zaman içerisinde Google sizin çalışmanızı görecek ve takdir edecektir. İstediğiniz sıralamalara yerleşmiş olacaksınız.


Web Sitesi (Blog) Nedir, Nasıl Oluşturulur - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ispanaklı Mantarlı Börek Tarifi Kanal D Whatsapp İletişim Hattı Numarası Mavi Yolculuk Turları (Akdeniz) Fırında Yoğurtlu Soslu Patates Tarifi Sanatsal Çikolata Yapımı Tarifi Video Başarının 7 Temel Adımı Nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil