Whatsapp Konuşmalarımızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız?

Ana Sayfa » Mobil » Whatsapp Konuşmalarımızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız?

Günümüzde yaygınlaşan mesajlaşma uygulamaları çokluğu nedeniyle şuan bulunan en temiz ve en hızlı hem de ücretsiz olarak erişebileceğimiz bir uygulamada android cihazımızdan iphone cihazımıza mesajlarımızı nasıl aktarabileceğimizi göstereceğiz.

Yedekleme

Android cihazımızda bulunan whatsapp uygulamasına girerek mesajlarımızı görebiliyoruz. Bu mesajları iphone aktarmak için android cihazımızda bulunan whatsapp uygulamasına giriyoruz daha sonra ise uygulamanın Sağ üst köşesinde bulunan alt alta bulunan üç nokta işaretine tıklıyoruz. Daha sonrasında ise Ayarlar kısmına tıklayarak Sohbetler kısmına tıklıyoruz. Daha sonra bulunan Sohbet Yedeği seçeneğine tıklıyoruz. Bu kısımda bulunan Yedekle seçeneğine tıklıyoruz ancak onun öncesinde Mail hesabımızın olup olmadığını kontrol etmemiz gerekmektedir. Bunu yapmak için aşağı doğru kaydırıyoruz ve Hesap seçeneğinde hesabımızın olup olmadığını kontrol ediyoruz. Eğer hesabımız yok ise hemen bir hesap açıp Hesap kısmına tıklayarak hesabımızı ekliyoruz. Daha sonrasında Yedekle seçeneğine tıklıyoruz ve yedeklemesini bekliyoruz. Yedekleme bittikten sonra aktarım kısmına geçiyoruz.

WhatsappNasıl Aktarılır?

Mesajlarımızı hatta fotoğraflarımızı bile yedekledikten sonra iphone cihazımıza geçiyoruz. Android cihazımızda kullandığımız mail hesabını iphone cihazımız ada ekliyoruz. Daha sonrasına whatsapp uygulamasını kurarak sohbetlerin geri gelmesini sağlıyoruz.

Yedekleme Süresi

Eğer istersek yedekleme süresini belirleyebiliriz buda demek oluyor ki her yazdığımız mesajı günde ya da haftalık ya da aylık olarak yedekleyebiliriz bunun için ise girdiğimiz mail kısmının hemen üstünde bulunan Günlük seçeneğine tıklayarak değiştirebiliriz. Bu işlemleri başka cihazlarda da gerçekleştirerek mesajlarımızı bütün cihazlarda kullanarak yedekleme işlemi yapabiliriz. Dilerseniz yedekleme işlemini yaptıktan sonra cihazımıza format atabiliriz veya sıfırlayabiliriz. Aynı mail hesabını sıfırladığımız cihaz üzerinden girerek whatsApp’ı kurarak tekrardan yedeklediğimiz mesajları döndürebilme şansımız bulunmaktadır. Eğer isterseniz yeni bir mail hesabı oluşturarak o hesapta da yedekleme yapabilir mesajlarınızı bölebilirsiniz.


Whatsapp Konuşmalarımızı Android’den İphone’a Nasıl Aktarırsınız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Grand Theft Auto 5 PC Oyunu Sistem Gereksinimleri Siroz Hastalığı Nedir? Belirtileri Nasıl Başlar? Kanal 7 Dr. Feridun Kunak Show İletişim Bilgileri Samsung Klavye Durduruldu Hatası ve Çözümü Okulda Havanıza Hava Katacak Zekice Düşünülmüş Hileler Nelerdir? Youtube ‘a Kendimi Şanslı Hissediyorum Butonu Nasıl Eklenir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil