Windows 10 Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10 Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Windows 10 Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır?

Windows 10 açılış ve kapanış hızı bilgisayarınızın özelliklerine göre değişebilmektedir. Ortalama bir bilgisayarın (i5 işlemci ve 8gb ram) Windows 10 açılış süresi 15 saniye ve kapanış süresi 10 saniye kadardır. Cihazın özelliklerine göre bu süre artabilmekte ve azalabilmektedir.

Açılış İle Başlayan Programları Denetleyin

Bilgisayarınıza yüklediğiniz bazı programlar açılışta otomatik olarak açılma özelliğine sahip olurlar. Bu programların sayısı artıkça Windows 10 işletim sisteminizin daha geç açılmasını sağlayacaktır. Bu nedenle açılışta çalışmasını istediğiniz programları belirleyerek en az sayıda olmasını sağlayın.Açılışta başlatılacak programları belirlemek için Windows 10 çalışır durumda iken ctrl+shift+esc tuşlarına basmanız gerekmektedir. Açılan pencereden başlangıç sekmesine tıklayarak açılışta otomatik başlatılan uygulamaları görebilir ve değiştirebilirsiniz.

Görsel Efektleri Devre Dışı Bırakın

Windows 10 işletim sistemi görsel efektleri zengin olan bir işletim sistemidir. Fakat bu özellik açılış ve kapanış süresini ciddi derecede etkilemektedir. Windows 10 animasyonlarını kapatarak açılış ve kapanış sürelerinizi azaltabilirsiniz.

Arama bölümüne sysdm.cpl yazın ve sistem özellikleri penceresi ekrana gelecektir. Gelişmiş sekmesinden performans kısmında bulunan ayarlar butonuna tıklayın. Performans seçenekleri penceresi ekrana gelecektir. Bu bölümde; görev çubuğundaki animasyonlar, pencere altında bulunan gölgeler, pencerelerdeki animasyonlar gibi görsel düzenlemeler yapabilirsiniz. Kapattığınız her görsel özellik Windows 10 işletim sisteminizin açılış ve kapanış hızının azalmasına neden olacaktır.Açılan pencereden en iyi performans için ayarla seçeneğini seçerek tercihi Windows işletim sistemine de bırakabilirsiniz.

Bakım Yapmayı Unutmayın

Zamanla yaşanan performans kayıplarını gidermek için düzenli olarak Windows 10 araçlarını kullanarak bakım ve sorun giderme seçeneklerini deneyin.Arama bölümüne sorun giderme yazarak açılan pencereden bakım görevlerini çalıştır seçeneğini işaretleyerek sorunların taranmasını sağlayabilirsiniz.


Windows 10 Açılış ve Kapanış Hızı Nasıl Artırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Fox Tv No: 309 Dizisi Şarkısı Dinle iPhone 7 Live Photos Nasıl Kullanılır? Üç Boyutlu Yazıcı Nasıl Kullanılır? Windows 10 İşletim Sistemini Pırıl Pırıl Yapın! Kim Milyoner Olmak İster? Yarışmasına Başvuru Formu Doldur Bimcell Numara Engelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil