Windows 10 Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kapatılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10 Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kapatılır?

Windows işletim sistemi kullanışlı ve neredeyse hemen herkesin evinde olan bir sistemdir bilgisayar kelimesinin Windows olmadan bir anlam ifade etmediği gibi bilgisayarla bir bütündür. Windows işletim sistemi kendini geliştirerek gerek açıkları olsun gerek yazılımı olsun git gide gelişti ve bizleri Windows 10 ile karşılaştırdı Windows 10 sorunları haline gelen yavaş kapanma hızlı kapanmama gibi sorunlar ortaya çıktı bunlar bizim kurduğumuz sistemle de kaynaklandığı gibi de bilgisayarın işletim sistemine giren bir virüsten de kaynaklanabilmektedir. Virüsleri temizlemek ve bilgisayarın Kolay bir şekilde ve her şeyden önce hızlı bir şekilde kapanması için nasıl bir yol izlemek gerekmektedir.

Virüsleri Temizleyelim

Virüsler Windows işletim sisteminin başından hiç eksik olmadığı gibi virüs temizleyici programlarda Windows’a eksik olmadı böylelikle sistemin hem zor açılmasına ve zor kullanılmasına istem dışı hareketler olmasına bunlardan ziyade kapatırken dakikalar almasına neden olmaktadır. Her şeyden önce sistemi temiz ve güvenilir bir şekilde tutmak gerekmektedir. Bunun içinde virüs programları olması mutlaka lazımdır. Bilgisayar bir elektronik parçalardan oluştuğu gibi dış etkenlerden etkilenmektedir. Aşırı ısı bilgisayarı yoracak ve kullanış bozukluğuna sebep olacaktır.

Bilgisayarı Hızlı Bir Şekilde Kapatalım

Öncelikle sistemin aşırı yüklü olmadığına ve oyunların açık olmadığına emin olalım bilgisayarın ön bellek denilen kısmı boşaltarak böylelikle bilgisayarın kapatırken biraz daha hızlı olmasını sağlayabiliriz bilgisayarın açılışta başlattığı programlar vardır bunların kapalı olduğuna yani işimize yaramayan programların hemen açılışta karşımıza çıkmasını istemeyiz tabi bunlar karşımıza açılışta çıktıkları gibi kapanışta da karşımıza çıkacaklardır. Bunları kapatarak bilgisayarın kapanmasını hızlı bir şekilde sağlamış oluruz sürekli bilgisayarda çöp denilen dosyaların kaldırıldığına da emin olmak gerek bunları da programlar yükleyerek bilgisayarın çöp dosyalarını silebilir ve sağlıklı bir Windows 10 kullanabiliriz.


Windows 10 Hızlı Bir Şekilde Nasıl Kapatılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Unutkanlığa iyi gelen bitkiler Turkcell Süper Şifre Alma İşlemi Motosiklet ile Sıra Dışı Kullanım Deneyimleri Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? Fox Tv Memet Özer ile Mutfakta İletişim Bilgileri Oyunlardan Para Kazanmanın 6 Yolu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil