Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Microsoft’un Windows 8’den sonra en güncel işletim sistemi olan Windows 10 bize birçok yenilik sunuyor. Windows 10 çıkmasıyla beraber Microsoft Windows xp ve Windows vista’ya olan desteğini sonlandırdı. Desteğin sona ermesiyle beraber Windows xp ve Windows vista kullanıcıları Windows 7 veya en güncel işletim sistemi olan Windows 10’a geçmeye başladılar. Peki, Windows 10’un ne gibi özellikleri var? Sorusu aşağıda yanıtlanmıştır.

Windows 10’un Özellikleri

Geniş geniş kullanabileceğimiz, başlangıç menüsüne sabitleyebileceğimiz kısa yol ile birlikte daha kullanışlı hale getiriyor.

Windows Mağazası

Telefonda oynanılan oyunları ve uygulamaların bazılarını Windows 10 Mağazasından indirilebilmesi Windows 10’u daha güzel hale getiriyor.

Yeni Görev Görüntüleme

Bu özellik sayesinde Windows 10 kullanıcıları tüm çalışan uygulamaları bir arada görebilecek, çalışan uygulamaları ön plana alabilecek ve farklı farklı masaüstü görüntüler arasında geçişleri yapabilecek.

Geliştirilmiş Ulgulama Tutturma

Uygulama sabitleme (snap) özelliğinde olan yenilikler sayesinde aynı ekranda birden fazla uygulama ile çalışması kolaylaşmış. Yeni olan dörtlü snapkonfigürasyon ile aynı anda ekrana dört uygulama yerleştirmek mümkün.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri İşlemci: 1 (GHz) veya daha hızlı işlemci

  • Ram: 32 bit için 1 (GB) veya 64 bit için 2 (GB)
  • Sabit disk alanı: 32 bit için 16 GB, 64 bit için 20 GB
  • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücü ve DirectX 9
  • Ekran: 800×600

Eğer sisteminiz Windows10’u kaldırıyorsa gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

Microsoft’un en güncel işletim sistemi olan Windows 10’u Ücretsiz olarak indirmek için Micrsoft’un sitesinden ücretsiz olarak ISO Dosyasını indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Artık bilgisayarınıza Windows 10 Mağazasından istediğiniz oyunları ve uygulamaları indirebilir, Başlat menüsünü istediğiniz gibi kişiselleştirebilir, kısa yollar ekleyebilir, Yeni Görev Görüntülemeyi kullanabilirsiniz.


Windows 10 ISO Dosyası Nasıl İndirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E-104 Ürünlerin İçine Katılan Maddeler Zararlı Mı? Bluetooth Klavye Kullanmamanız İçin Mantıklı Sebepler En Güzel Küt Kesim Saçlar 2017 Güneşte Yüz Kızarması Nasıl Geçer? Kabaklı Börek Tarifi İphone Kullanıcıları İçin Hayatlarını Kolaylaştıracak 5 İpucu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil