Windows 10’da Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10’da Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Windows 10’da Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Windows içinde yer alan Spot Işığı, kullanıcılara birbirinden güzel kilit ekranı görüntüleri sunuyor. Spot Işığının sunduğu kilit ekranı görüntüleri içinde beğendiklerinizi seçerek bilgisayarınızı bu yönde özelleştirebilirsiniz. Ancak öncelikle Spot Işığını etkinleştirmeniz gerekiyor.

Windows Spot Işığı

Kilit ekranınızda göz alıcı, hoş görüntüler göremiyorsanız, bu Spot Işığı aktif halde değil demektir. Bu nedenle, masaüstünden ayarlar – kişiselleştirme – kilit ekranı adımlarını takip ederek kilit ekranı için Spot Işığını etkin hale getirmeniz gerekiyor.

Peki, kilit ekranındaki görüntüler bilgisayarın neresinde yer alıyor, onları nasıl bulacağız dediğinizi duyar gibi oldum. Merak etmeyin, bu görüntüler kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir klasörde saklanıyor; onları bulabilmek için izlemeniz gereken birkaç adım var. Ancak biz sizin işinizi daha da kolaylaştırarak, Windows Spot Işığının görüntülerine kısa yoldan nasıl ulaşacağınızı burada göstereceğiz.

Spot Işığı’na Giden Adımlar

Dosya Gezgini’ne gidin, bunu Windows+E kısa yol tuş kombinasyonuyla da yapabilirsiniz. Daha sonra ekranın sol üst tarafında yer alan “Görünüm” başlığını tıklayın ve sırasıyla Gizli Öğeler ve Dosya Adı Uzantıları seçeneklerini seçin. Şimdi bilgisayarınızdan C: kısmına girip buradaki alt başlıklarda sırasıyla “kullanıcılar – kullanıcı adı – appdata – local – packages – microsoftcontentdeliverymanager – localstate – assets” başlıklarını tıklayın. Karşınıza çılan bölümde bütün kilit ekranı görüntülerini görürsünüz. Ancak burada da yapmanız gereken basit bir işlem var. Bütün resimlerin uzantılarını tek tek “jpg” olarak değiştirebileceğiniz gibi sadece istediğiniz resimlere de bu işlemi uygulayabilirsiniz. Böylece kilit ekranı görüntülerini kopyalayarak yeni ek bir klasörde bulundurabilirsiniz, bu ek klasör bundan böyle kilit ekranı görüntülerine hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacak. Görüntüleri kopyalayıp yeni bir klasöre attıktan sonra, uzantılarını “jpg” şeklinde değiştirdiğiniz orijinal dosyaları eski haline döndürmeyi unutmayın yoksa kilit ekranınız siyah bir görüntü olarak kalır.


Windows 10’da Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Önbelleği Nasıl Temizlenir? İOS Güncelleme Yüklenemedi Hatası ve Çözümü Facebook Çağrı Merkezi Telefon ve Mail Bilgileri Aleyna Tilki – O Sen Olsan Bari Klibi 25 Milyon İzleyiciye Ulaştı 2017 Topuklu Ayakkabı Modelleri Ziraat Bankası Müşteri Numarası Öğrenme

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil