Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir?

Windows’un en son sürümü Windows 10 kullanımı basit bir sürüm olarak kullanıcılarına verilmiştir. Son zamanlarda üretilen bilgisayarların çoğunluğu Windows 10 ile satışa sunuluyor. Türkiye’de de satılan bilgisayarların çoğun da varsayılan dil Türkçedir. Lakin bazen kullanıcının tercihi başka bir dil olabiliyor ve Windows 10 Büyük bir dil seçeneğine sahip olması sayesinde değiştirilebilmektedir. Bu neden ile Windows 10’da varsayılan dil nasıl değiştirilir sorusu ortaya çıkıyor.

Madde Madde Çözümü:

  • Başlat menüsüne Tıklayın ve deSettings’e tıklayın. Settings uygulaması açılacaktır.
  • Açılan Yerde Time & Language seçeneğine Basın.
  • Sonra da sol taraftan Region& Language seçeneğine basalım.
  • Adım olarak da “Languages” altında listelendirilen dilleri gördüğümüzde. Türkçeyi göremiyor olabilirsini “Add Language” tuşuna bastıktan sonra açılacak dil penceresinde Türkçeyi ekleyin. Listeyi Az da olsa karıştırmanız gerekecektir, Lakin dillerin harf sırasıyla gösterildiğini söyleyelim.
  • Dili ekledikten sonra da üzerine tıklayın ve de “Download Language Pack” altında “Download” tuşuna basalım Dil paketinin indirilmesi, internet bağlantınıza göre birkaç dakika sürebilir.
  • Son adım da Türkçe dilinin altında görülen “Set as default” yada”Set As primary” düğmesine tıklayın.

Bu seçeneklere tıklandığımda seçilebilecek olan diller listesi görünecektir. Oldukça Fazşa bir dil yelpazesi var olduğundan liste Büyük dür. Lakin en fazla kullanılan diller baş sıralarda Yer almaktadır. İstenen dil seçeneği tıklandığınız da bir önceki ekrana geri gelecektir.

Buradaki Diller Bölmesinden bundan sonra tercih edilen dil ve bilgisayarda benimsenen dil listelenmektedir. Listeye gelen dilin varsayılan olarak seçilmesi ile Tercih edilmiş dil üstün de bir defa tıklanarak o dil seçilmiş olur. Hemen altında görülen butonlarda “varsayılan olarak ayarla” tıklandığınızda işlem bitmiş olacaktır.Bilgisayarınıza tekrar oturum açtığımızda ve tekrardan başlattığınızda, Windows 10’u Türkçe olarak kullanmaya başlarsınız.


Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma TV8 Yemekteyiz Programı Başvuru Formu Geçmişten Bugüne Kadar Yaşanan Sakarlıklar Kredi Başvurusu Red Nedenleri Windows 10 daha Hızlı Olsun İstiyorsanız İşte 8 Süper Tavsiye Çene Kilitlenmesinde İlk Yardım Nasıl Yapılmalıdır?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil