Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Ekleriz?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Ekleriz?

İnternet kullanıcıları sık olarak ziyaret ettikleri sitelere erişiminin hızlı olmasını istiyor. Bunun için sık kullandıkları web sayfalarını şimdiye kadar masa üstüne kaydetmek ve hızlı başlat menüsüne eklemek gibi yöntemler kullanırlardı. Windows 10 ile birlikte yeni gelen özellikler arasında sık kullanılan web sitelerini başlat menüsüne ekleme seçeneği de mevcut. Bunu yapmak için iki adet yöntem bulunmakta. İki adet yöntem olmasının sebebi, yöntemlerden birinin Microsoft’un kendi internet tarayıcısı olan yeni adı ile edge eski adı ile explorer’a eklemek için olması, bir diğeri ise chrome, firefox ve opera gibi dış kaynaklı tarayıcılar ile eklemek için olmasıdır.

Microsoft Edge İle Web Sitelerini Başlat Menüsüne Eklemek

Öncelikle eklemek istediğimiz web sitesinin ilgili sayfasına Microsoft edge ile girilir. Daha sonra sağ üstte bulunan üç nokta şeklindeki menü butonuna tıklanır. Açılan menüde “sayfayı başlangıç ekranına sabitle” seçeneğine basılır. Daha sonra çıkan onay kutucuğundan “evet” tıklanarak onay verilir. Ekleme işlemi bitince başlat menüsünü açılır ve menü üzerinde sağ tarafta bulunan kutucukların en alt kısmında eklenilen sayfa görülebilir. Sayfa üzerine mouse sol tuşu ile basılı tutarak sayfa farklı bir konuma sürüklenebilir.

Dış Kaynaklı Tarayıcı İle Web Sitelerini Başlat Menüsüne Eklemek

Kayıt işlemini gerçekleştirmek istediğimiz internet tarayıcımızı açarak web sayfasına giriş yapılır. Bundan sonra “ctrl+s” komutunu kullanarak sayfa masaüstüne kaydedilir. Bundan sonra başlat menüsünden yada windows+R komutu ile çalıştır açılır. Açılan penceredeki kutucuğa Windows: Shell yazılarak enter tuşlanır. Açılan klasör başlat menüsünde bulunan program ve dosyaları listelemektedir. Masa üstüne kopyaladığımız ilgili sayfa bu klasörün ana dizinine yapıştırılır. Böylece başlat menüsünde tüm programlar sekmesi altında istediğimiz internet sayfası eklenmiş olur. Bu sayfayı başlat menüsü üzerinde tutup sürükleyerek sağ taraftaki kutucukların içine bırakabilirsiniz.


Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Ekleriz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kramp Kas Kasılması Nedir? Ne İyi Gelir? Kremalı Susamlı Tavuk Sarma Tarifi Windows 10 Kullananların Dikkat Etmesi Gereken 16 Gizlilik Ayarı Windows 10’da Windows.old Klasörü Nasıl Silinir? Buray Yaz Yağmuru Sevda Gitar Akorları 2017 Ramazan Bayramında Nerede Tatil Yapmalı?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil