Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz?

Windows 10 kullanılan bilgisayarlarda web sitelerini başlar menüsüne eklemek için 2 farklı yöntem bulunmaktadır.

  1. Yöntem

Sık bir şekilde kullandığınız internet sitelerini Windows 10 altında daha hızlı erişim amacıyla Başlat menüsüne eklemeniz mümkündür. Her kullanıcının gündelik ziyaret ettiği internet siteleri mevcuttur. Sosyal medya, forumlar, bankalar, haber siteleri gibi sıkça ziyaret edilen internet siteleri amacıyla fazlası tarayıcı sık sarfedilenlar tipi bir özellik sunuyor. Elbette bunun amacıyla evvelce tarayıcıyı açmanız gerekiyor.

Windows 10 ile beraber Başlat menüsü geri dönmüşken, kullanıcıların başka ziyaret merkezi olan bu menüye internet sitelerinin nasıl eklenebileceğini anlatalım. Bu prosedürü yapmanın iki yolu mevcut. İlk yol Edge tarayıcıdan gerçekleştiriliyor ve oldukça basit.

Edge tarayıcıyı açarak Başlat menüsüne eklemek dilediğiniz internet sitesini açın ve sağ üstte olan üç nokta simgeli Diğer Eylemler listesinden Başlangıç ekranına sabitle opsiyonuna tıklayın. Bir onay kutusu belirecek ve siz onayladıktan sonra belirlediğiniz internet sitesi Başlat menüsüne eklenecektir. Bu teknik gerektiğince basit olsa da, büyük bir dezavantajı mevcut. Bu teknikle Başlat menüsüne eklediğiniz internet sitesine tıkladığınızda, sayfa Edge tarayıcı üstünde açılıyor. İşlem basit olsa da, Edge tarayıcıyı tercih etmeyen kullanıcılar amacıyla avantajlı değil. Bu aşamada, biraz daha zahmetli fakat daha özgür olan ikinci teknik döneme giriyor.

  1. Yöntem

Edge kullanmayanlar ise Internet Explorer, MozillaFirefox ya da Google Chrome üzerinden aynı prosedürü değişik yollarla gerçekleştirebilir. IE kullanıcıları, istedikleri internet sitesinin rastgele bir boş yerine sağ tıklayıp Kısayol oluştur opsiyonuna tıklayarak, Chrome ve Firefox kullanıcıları ise internet sitesinin linkini masaüstüne sürükleyerek dilediğiniz internet sitesinin kısayolunu oluşturun.

Şimdi Windows tuşu + R kombinasyonunu kullanın Çalıştır penceresini açarak shell:programs komutunu girin. Karşınıza Başlat menüsündeki programlarının bulunduğu klasör çıkacaktır. Masaüstündeki internet sitesi kısayolunu kopyalayıp bu klasörün ana dizinine yapıştırın.

Bu işlemden sonra internet siteniz Başlat menüsüne eklenecek fakat Bütün Uygulamalar listesinde gizlenecektir. Websitesini ön plana çıkarmak amacıyla bu sitede internet sitesini bulun ve sağ taraftaki kutucukların yanına sürükleyip bırakın. Artık bu prosedürü kullanarak dilediğiniz internet sitesine Başlat menüsünden erişebilirsiniz.

Son olarak, Chrome ve Firefox kullanılarak elde edilen birtakım kısayollar düzgün simgeye sahip olmayabilir. Internet Explorer’ın bu hususta daha isabetli olduğunu belirtelim.


Windows 10’da Web Sitelerini Başlat Menüsüne Nasıl Eklersiniz? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Gelincik Şerbeti Tarifi Bilgisayarı Kilitlemek İçin Kullanabileceğiniz 6 Etkili Yöntem TV8 Güle Güle Oturun Başvuru Formu Kolesterol Diyeti Nasıl Yapılır? Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir? Deniz Suyunun İnsana Faydaları Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil