Yapay Zeka Teknolojisi Şirketleri Nasıl Zengin Edecek?

Ana Sayfa » Teknoloji » Yapay Zeka Teknolojisi Şirketleri Nasıl Zengin Edecek?

Google, Apple ve Microsoft gibi şirketler tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojileri, şirketlerin önümüzdeki yıllarda trilyon dolarlık işletmeler kurmalarına nasıl yardımcı olacak? Ayrıntılarımız var.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin katkıları ile Alexa, Siri, Google Assistant, Facebook M ve Cortana gibi gelişmiş yapay zeka teknolojileri geliştirildi. Görevlerini yerine getirmek için özelleştirilen bu teknolojiler, önümüzdeki yıllarda geliştiriciler için büyük miktarda para kazanacak ve hatta dünya tarihinde ilk trilyon dolar değerinde olan şirketleri kurmalarına yardımcı olacak. Yapay zeka bunu nasıl mümkün kılıyor?

Yapay Zekanın Kullanımı

Tarih boyunca yönetilen tüm iletişim ürünleri, daha fazla kitleye ulaşmak ve reklam vermek isteyen şirketler tarafından kullanılmaktadır. Örneğin, 1978’de ilk kez spam e-postası çıktı ve bu e-postayı gönderen kişi aslında şirketini tanıtmaya çalışan bir pazarlama müdürü oldu. Şirketler bu tür teknolojileri kullanarak reklam vermek istediklerinden, yapay zeka geliştiriciler için bir altın madeni haline gelecektir. Günümüzde geliştirilen yapay zekaların çoğunun, kusursuz çalışacak kişisel asistanlar olduğu şekillenir. Yani milyonlarca, hatta milyarlarca insan “Buradan otobüs durağına nasıl çıkabilirim” veya “En yakın alışveriş merkezi nerededir?” Gibi sorular sormaktadır. Yapay zeka teknolojileri bu soruları cevaplayacak, ancak yanıt verirken geliştiricilere ve kullanıcılarına ödeme yapan şirketleri de kapatacağız.

Yapay Zekanın Kurumsal Geleceği

Bunu göstermek için, dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ilanlarla başarılı olan Google’a ve Facebook’a bakabiliriz. Google, hizmetlerini kullanan tüm kullanıcılardan yılda yaklaşık 10 dolar kazanıyor. Facebook, sosyal paylaşım platformunu ziyaret edenler için yılda 50 dolar sağlıyor. Hiçbirimiz Google’a veya Facebook’a para ödemiyoruz, ancak bu şirketler reklam verenleri ve bizimle bağlantı kurarak para kazanıyor. Yapay zeka sistemleri bunu yapacaktır. Yakındaki alışveriş merkezine sorduğunuzda, alışveriş merkezine 500 metre uzaklıkta, ancak 1,5 km uzaklıktadır.

Yapay Zeka Ne Değildir?

İnsanlar tarafından programlanan bilgisayarları, insanların düşünme, algılama, görme ve insanlar gibi görme kabiliyeti için Ai veya “Yapay Zeka” olarak adlandırıyoruz. Ai sistemleri rasyonel kararlara izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak bir makinenin neler yapabileceğini bilmek paranoya ve korkudur.

Yapay Zeka Nedir, Nasıl Oluşturulabilir?

Matematiksel olarak; Sıkışmış, kaos teorisi, teğetse yönlendirme, tüm beyin bir problemi çözmeksizin projeye dahil. Fiziksel açıdan, bilginin tam olarak nerede olduğunu belirlemek imkansızdır. İnsan beyninin hücrelerinde depolanan bilginin aktive edilmesi noktasında bir katalizör olarak çalışmaya dahil olur. Psikolojide Yapay Zeka; Geliştirme, çevre ile etkileşim kurma, bu pistte yeni şeyler öğrenme ve bunları daha sonra hatırlama. Öğrenme, hafıza, bilgi edinme, tecrübeyi kullanma açısından soyun önemli ayaklarından biri.

Yapay Zekanın Temelleri Ve Kısa Tarihi?

Temel olarak, bilgisayar bilimleri ve teknolojisi Yapay Zeka projelerinde yazılım ve donanım üzerine yoğunlaşmaktadır. Yapay Zeka, uygulamak için çok güçlü bilgisayarlar gerektirdiğinden ötürü. Bu ilk etapta; Akıllı bilgisayar üretmek gerekiyor. Bu bilgisayarlar, mantıksal anlamda çıkarım için optimum seviyede tasarlanmalıdır. Sayısal işlem yerine sembolik işlemler kullanılmalıdır. Görüntüleme de önemlidir.


Yapay Zeka Teknolojisi Şirketleri Nasıl Zengin Edecek? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Unutkanlığa iyi gelen bitkiler Turkcell Süper Şifre Alma İşlemi Motosiklet ile Sıra Dışı Kullanım Deneyimleri Note 4’te Ekran Kapalı Notu Nasıl Alınır? Fox Tv Memet Özer ile Mutfakta İletişim Bilgileri Oyunlardan Para Kazanmanın 6 Yolu

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil