Yazın Tüketilecek İçecekler Nelerdir?

Ana Sayfa » Sağlık » Yazın Tüketilecek İçecekler Nelerdir?

Yazın Tüketilecek İçecekler Nelerdir?

Yaz ayları geldi. Yazın kavurucu sıcaklarıyla da baş etmek için vücuda bol bol sıvı almak gerekmektedir. Sadece su içmek biraz sıkıcı hale gelebilecektir eminim. Bunun için sadece su içmek yerine içtiğiniz suları hem daha sağlıklı hale getirebilir hem de süsleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yaz ayların kesinlikle tavsiye etmediğin içekeler başlıca çok şekerli, çok tuzlu ve çok acı olan içeceklerdir. Bunlar vücudunuzu zorlayacak ve yoracak içeceklerdir.

Öncelikle hangi içeceklere bir süre ara vermemiz gerektiğinde n bahsedelim. Kola, konsantre meyve suları, bol şekerli limonatalar, şerbetli sular, şeker katılmış kompostolar oldukça vücudu yorar ve kilo alınmasına da sebep olur. Bunun yanı sıra çok tuzlu ayranlar, acılı şalgamlar da aynı şekilde vücudu oldukça fazla zorlar ve içinizi daha da fazla yakar.

İçilebilecek olan içeceklerden bahsedelim öyleyse. Öncelikle yaz aylarında meyveler oldukça fazla bulunmakla beraber çok da lezzetli olacaktır. Bunun için meyce sularınızı evde kendiniz elde edebilirsiniz. Böylece hem katkısız olacaktır hem de şekersiz veya şekeri oldukça az olan meşrubatları içebileceksiniz.

Benim en çok tercih ettiğim içeceklerden birisi kırmızı veya sarı eriklerden yapmış oluğun meşrubatlar. Bunun için erikleri güzelce yıkayıp bol bol kaynatıp daha sonra posasından ayırıyorum. Sonrasında su ile karıştırıp biraz daha seyreltiyorum ve çok az da şeker ilave ediyorum. Şekersiz de oldukça güzel oluyor.

Bunun yanı sıra diğer bir seçenek ise yine aynı yöntem ile evde yaptığım vişne suyu. Vişne suyu için biraz daha fazla şeker lazım olabilir fakat ben bunun için esmer şeker tercih ediyorum.

Bir diğer alternatif ise; ev yapımı olan limonatalar da oldukça güzel serinletici olmakta. Şimdi oldukça popüler olan limonata yaz aylarının da gelmesiyle beraber bende limonata sevdalısı olarak sap sade bir limonata yerine yeşil elma, biraz portakal, şekerin içinde beklemiş limon kabuğu ve nane yapraklarıyla hem fresh ve iç ferahlatıcı hem de oldukça sağlıklı olan içecekleri evim de yapmayı tercih etmekteyim.


Yazın Tüketilecek İçecekler Nelerdir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Izgara Köfte Tarifi, Nasıl Yapılır? Kışın Hastalanmamak İçin Beslenme Önerileri Hibiskus Şerbeti Tarifi ve Faydaları Mükemmel Şirin Beyaz Yavru Kediler Doğru Saç Rengi Nasıl Seçilir? Uykusuzluk Sıkıntısına İyi Gelen Doğal Besinler Nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil