Yine Olmadı Apple Dedirten 7 iOS 10 Özelliği

Ana Sayfa » Teknoloji » Yine Olmadı Apple Dedirten 7 iOS 10 Özelliği

Akıllı telefonlara gelen yeni güncellemeler, bazen kullanıcıları memnun etmeyen hatta kullanıcıların şikâyetçi olmasına neden olan durumlara yol açıyor. iOS 10 güncellemesi, bu konuda güzel bir örnek. iOS 10’a gelen yeni güncelleme, kolaylık bekleyen kullanıcılara daha çok zorluk çıkarıyor. Üstelik bu güncelleme, iPhone 7 telefonlara yüklü olarak geliyor. Kullanıcılar kullanmasa da bu güncellemeden kurtulma şansına sahip değil.

Apple’dan Beklenmeyen Hareketler

Bu istenmeyen güncelleme sorunlarını yedi başlık altında değerlendirmek mümkün.

  • Baloncuk bildirimleri: Bu güncelleme 3D Touch özelliği olan iPhone modelleri için geldi. Ancak bu özellik neredeyse hiç kullanılmayarak, kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı.
  • Uyandırma özelliği: Telefonun “home” tuşuna basmadan telefonu uyandıran bu özellik, 7 ve 6 modellerinden önceki cihazlarda maalesef kullanılmıyordu.
  • Kilit açılışı: Bu özellik belki de iPhone’u iPhone yapan bir özellikti. Ancak bu özellik iPhone 10 güncellemesiyle kaldırıldı. Ekran kilidini artık elinizi sağa sola kaydırarak açamayacaksınız. Bunun yerine “home” tuşuna basmanız gerekecek.
  • Hücresel veri kısayolu: Neredeyse her uygulama için mevcut olan kısayol, beklentilere rağmen hücresel veri için hala getirilmiş değil.
  • Siri: Siri, telefonun şarjını çok tükettiği için çok tercih edilmiyor.
  • Kilit ve klavye sesi: Ekran kilidini açtığınızda ya da kapattığınızda ortaya çıkan ses, kullanıcılar tarafından beğenilmiyor.
  • Stock uygulamalar: Telefona yüklü gelen uygulamalar kaldırılamıyor. Kaldırmak istediğinizde ise sadece telefon menüsünden kaldırılıyor. Bu hazır gelmiş istenmeyen uygulamaları, AppStore’dan indirdiğiniz uygulamaları kaldırdığınız gibi kaldırmanız mümkün değil.

Apple’dan Beklentiler Devam Edecek

Bunlar elbette gereksiz diye düşünülüyor diye Apple’ı genel anlamda eleştirmek doğru olmaz. Zira Apple, sürekli yeniliklerle karşımıza çıkan bir markadır. iOS 10’u beğenmesek dahi iOS 9’a dönme şansımız var.


Yine Olmadı Apple Dedirten 7 iOS 10 Özelliği - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Enlight İncelemesi

Enlight İncelemesi 05 Mart 2018

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Renkli Poğaça Tarifi Unutkanlığa iyi gelen bitkiler WiFi Direct Nedir? Nasıl Kullanılır? 2018 KPSS Başvurusu Ne Zaman Olacak? KPSS Başvuru İle İlgili Bilgiler Note 4 İçin Android 6. 0. 1 Nasıl Yüklenir? Hasan Sabbah Kimdir? Ve Haşhaşiler İle İlgili Bilgiler

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil