Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Sağlık » Yüz Kontürü Nasıl Yapılır?

Yüz kontürü; aydınlatıcı (highlighter) ve bronzlaştırıcı (bronzer) kullanılarak yapılan makyaj hileleridir. Son zamanlarda makyaj bloggerları tarafından, bu konuyla alakalı pek çok bilgilendirici video çekip yüklemek trend haline gelmiştir ve kişiler artık makyaj yapmak konusunda daha dikkatli ve bilinçli davranmaktadır. Öne çıkarılmak istenen bölgeye aydınlatıcı, saklamak istenen kusurlu bölgelere ise bronzlaştırıcı kullanılarak gölgelenmesi sağlanır. Amaç ideal yüz tipinize ulaşmak için bazı küçük hilelere başvurmak ve istenilen görünümü yakalamaktır. Gece ve gündüz makyajı farklı yapılmalıdır. Gece makyajlarında koyu tonları ve ışıltıları kullanabilirsiniz. Ten renginizden 2 ton daha koyu bir fondöten ve hafif ışıltılı bir aydınlatıcı işinizi görecektir. Gündüz ise; yine ten renginizden 2 ton koyu bir pudra kullanarak doğallığınızı koruyabilirsiniz. Gündüz kullandığınız aydınlatıcının çok ışıltılı olmamasına özen gösterin.

Elmacık Kemiklerinizi Belirginleştirin

Bronzlaştırıcıyı elmacık kemiğinizin altındaki bölgeye, aydınlatıcıyı ise üstte kalan bölgeye uygulayın. Daha sonra oluşan çizgiyi etrafa çok fazla dağıtmadan cildinize yayın.

Her Burun Tipine Yapılan Kontürleme Farklıdır

Eğer burnunuzu uzun göstermek istiyorsanız, kaşlarınızın başlangıcından burun ucuna doğru bronzlaştırıcı kullanın ve fırçayla dağıtın. Burnunuzun üst kısmına ise şerit halinde uca doğru aydınlatıcı uygulayın. Burnunuzun kısa ve kalkık görünmesini istiyorsanız, aydınlatıcı yardımıyla burnunuzun ucunda istediğiniz yükseklikle bir yuvarlak oluşturun. Burun deliklerinin arka kısmına ise bronzlaştırıcı kullanın. Böylelikle burnunuzun ucunu daha yukarıya çekmiş olacaksınız.

Dudaklarınızı Daha Dolgun Gösterin

Aydınlatıcı dudak üstüne uygulandığında dudaklar olduğundan daha dolgun görünecektir. Ayrıca bunun yanında makyajınıza uygun renkte kullanacağınız mat bir ruj dolgun görünümü destekleyecektir.

Son Dokunuşlar

Yüzkontürü tamamlandıktan sonra, son dokunuş olarak transparan kullanmayı ihmal etmeyin. Böylelikle hem doğal görünümünüzü korumuş olacak hem de dağılmadan uzun süre kullanabileceksiniz.


Yüz Kontürü Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple İphone 6s’te 3D Touch Hassasiyeti Nasıl Ayarlanır? Bel Ve Boyun Fıtıklarında Akupunktur Tedavisi 10 Alternatif Noel Şarkısı Sayın Nihat Hatipoğlu Telefon ve Whatsapp İletişim Bilgileri Kıbrıs Bankaları KKTC Bankaları Eski Cihazlarda İos 10’u Hızlandırma

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil