Zeytinyağının Saça Faydaları

Ana Sayfa » Sağlık » Zeytinyağının Saça Faydaları

Saçların sürekli olarak düzleştirici, maşa, fön gibi etkilere maruz bırakılması belli bir süre sonra saçlarda yıpranmalara ve dökülmelere neden olur. Pek çok kozmetik ürün üreticileri, piyasaya hem pahalı hem de kimyasal maddeler içeren şampuanlar, saç bakım maskeleri, saç kremleri, besleyici serumlar üretir. Ancak bu ürünlerin ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır. Oysaki zeytinyağı cilt için zengin bir nem kaynağıdır. Saç diplerine uygulandığında saç derisini yumuşatarak kepeklenmeyi azaltır. Kuru ve yıpranmış saçları besleyerek onarır ve parlaklık verir. Dökülen saçların yerine daha sağlıklı ve gür saçların çıkmasını sağlar. Zeytinyağı içeriğindeki demir vücuttaki kan oranını artırır saç diplerine daha fazla kan gitmesine yardımcı olur. Dolayısıyla saç köklerine daha fazla kan ulaşması saçları daha iyi besleyip sağlamlaştırır.

Banyodan Önce Uygulayabilirsiniz

Saçlarınızı taradıktan sonra bir miktar zeytinyağını, hem saç uçlarına hem de saç diplerinize uygulayın. Daha sonra kalın dişli bir tarak yardımıyla tarayarak zeytinyağının tüm saçta yedirilmesini sağlayın. Yarım saat bekledikten sonra şampuanlayarak soğuk su ile durulayın. Saçlarınızın daha yumuşak ve parlak olduğunu anında hissedeceksiniz.

Zeytinyağını Bal İle Karıştırın

Bal da kuşkusuz en az zeytinyağı kadar yararlı ve besleyicidir. Bir miktar zeytinyağına, zeytinyağı ölçüsünün ½ si kadar bal ilave edin. İçine dilerseniz eczanelerde kapsül olarak satılan E vitaminlerinden kırabilirsiniz. Karıştırın ve saçlarınıza iyice nüfuz edene kadar uygulayın ve bone ile sarın. 45 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın ardından şampuanlayın.

Kuru Ve Yıpranmış Saçlar İçin

1 yumurta ile 3-4 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın ve dipten uca doğru uygulayın. Bone ile sardığınız saçlarınızı yarım saat bekledikten sonra ılık su ile şampuanlayın. Etkisini sürdürmek isterseniz, ayda 1 kez bu maskeyi uygulayın.


Zeytinyağının Saça Faydaları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Saçlara Doğal Dalga Görünümü Nasıl Verilir? Windows 10’da Varsayılan Dil Nasıl Değiştirilir? Kolesterol Diyeti Nasıl Yapılır? Çocuklarda Kalp Masajı Nasıl Yapılır? Enlight İncelemesi Survivor Sabriye Sinirlerine Hakim Olamadı

FACEBOOK'TA BİZ

2017 © Tüm Hakları Saklıdır

En Yeşil